Twitter zachwycony grą piłkarza Legii Warszawa. "Jest błędem w matrixie. Ale go pięknie odstawił"

Twitter zachwycony grą piłkarza Legii. "Jest błędem w matrixie. Ale go pięknie odstawił"
Rafal Oleksiewicz / PressFocus
Legia Warszawa pokonała Bodo/Glimt 2:0 (1:0) i awansowała do II rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Mecz był szeroko komentowany na Twitterze, którego użytkownikom wyjątkowo spodobała się gra i gol zdobyty przez Luquinhasa.
Legioniści nie weszli w to spotkanie najlepiej, popełniali proste błędy, ale na ich szczęście goście nie potrafili pokonać Artura Boruca.
Gospodarze przebudzili się w ostatnim kwadransie pierwszej połowy i stworzyli sobie kilka okazji bramkowych. Jedną z nich na gola zamienił w 40. minucie Luquinhas, który popisał się akcją indywidualną zakończoną pewnym uderzeniem w długi róg.
- Luquinhas jest błędem w matrixie - napisał Leszek Milewski, dziennikarz "Weszło".
- Ale go pięknie na drugi peron odstawił! - podkreślił Mateusz Święcicki, komentator ELEVEN SPORTS i redaktor Meczyki.pl.
Na przerwę Legia zeszła z wynikiem 1:0. Dominik Piechota z "newonce.sport" podkreślił, że "Wojskowi" grali dość rozsądnie. Pochwalił też Andre Martinsa.
W drugiej połowie goście nie zamierzali stać bezczynnie, lecz nie zdołali znaleźć sposobu na Artura Boruca. Po stronie Legii wyróżniał się z kolei Mahir Emreli.
Legioniści dobili rywala w doliczonym czasie gry. Do siatki trafił rezerwowy Tomas Pekhart, któremu asystował inny zmiennik, nowy piłkarz stołecznych, Mattias Johansson. Szwed pokazał się z dobrej strony i można mieć nadzieję, że będzie solidnym wzmocnieniem drużyny Czesława Michniewicza.
Choć Norwegom kilkakrotnie udało się zagrozić bramce Legii, generalnie mistrzowie Polski rozegrali naprawdę niezły mecz i zasłużenie zameldowali się w następnej fazie el. LM, gdzie zmierzą się z estońską Florą Tallin.
- Legia awansowała, miała miała lepsze i gorsze chwile, ale... nawet przez moment nie sprawiła wrażenia, że awans jest zagrożony - podsumował Piotr Kamieniecki z "TVP Sport".
- Najmocniejszy rywal wyrzucony z pucharów przez Legię za kadencji prezesa Mioduskiego? - zapytał Mateusz Rokuszewski z "Weszło".
21 lipca legioniści rozegrają pierwsze spotkanie przeciwko Florze Tallin. Rewanż odbędzie się 27 lipca.
Tomasz Bratkowski14 Jul 2021 · 22:06
Źródło: Twitter