Udany rewanż Chelsea na Leicester City! "The Blues" bliżej awansu do Ligi Mistrzów [WIDEO]

Xinhua / Press Focus
Chelsea zrewanżowała się Leicester City za porażkę w finale Pucharu Anglii. Piłarze Thomasa Tuchela w arcyważnym meczu przedostatniej kolejki wygrali 2:1.
Stawka mspotkania była olbrzymia, bo przegrany może mieć problemy z awansem do kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Piątemu przed tą serią Liverpoolowi awans do elitarnych rozgrywek dadzą zwycięstwa w obu pozostałych spotkaniach.
Od początku meczu dużą przewagę miała Chelsea. Dwa razy wbiła nawet piłkę do bramki gości, ale oba trafienia Wernera nie zostały uznane. W pierwszym przypadku Niemiec był na spalonym, w drugim - zagrał ręką.
Być może gospodarze objęliby prowadzenie w pierwszej połowie, gdyby nie kontrowersyjna decyzja sędziego Deana. Anglik nie podyktował rzutu karnego dla Chelsea, choć wydaje się, że Tielemans wyraźnie sfaulował Wernera. O tej sytuacji piszemy TUTAJ.
Gospodarze dopięli swego na początku drugiej połowy. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w pole bramkowe wbiegł Ruediger i udem wbił piłkę do bramki.
Gospodarze kontrolowali przebieg gry. Swoje prowadzenie podwyższyli w 66. minucie. Tym razem sędziowie zauważyli, że w polu karnym doszło do faulu na Wernerze. Jedenastkę na gola pewnym uderzeniem zamienił Jorginho.
Leicester złapało kontakt w 76. minucie. Chelsea ryzykownie wyprowadzała piłkę spod własnej bramki - głęboko na własnej połowie stracił ją Kovacić, Ndidi szybko zagrał do Iheanacho, a ten nie dał szans Mendy'emu.
Goście starali się doprowadzić do wyrównania. Najlepszą okazję mieli już w 90. minucie, gdy Perez dopadł do piłki wstrzelonej w pole karne. Choć był w znakomitej sytuacji, to kopnął nad poprzeczką.
Chelsea dzięki zwycięstwu awansowała na trzecie miejsce. Na kolejkę przed końcem ma 67 punktów. Leicester jest czwarte - zgromadził o jedno oczko mniej.
Marcin Karbowski18 May 2021 · 23:12