Udany rewanż polskich siatkarzy! Zwycięstwo biało-czerwonych tuż przed startem Ligi Narodów

Łukasz Sobala/Pressfocus
Polscy siatkarze odnieśli zwycięstwo w ostatnim meczu towarzyskim przed startem Ligi Narodów. Ekipa Nikoli Grbicia pokonała Japonię 3:1 (22:25, 25:16, 25:16, 25:19.
Biało-czerwoni już wczoraj rozegrali pierwszy sparing z Japonią. Zacięty bój zakończył się zwycięstwem zawodników z "Kraju Kwitnącej Wiśni" wynikiem 3:2.
Początkowo dzisiejsze spotkanie było wyrównane. Przy stanie 7:7 w pierwszym secie Japończycy zanotowali jednak serię punktową, wykorzystując problemy Polaków pod siatką. Pierwsze ataki Dawida Dulskiego i Kamila Semeniuka nie były do końca skuteczne.
W szeregach rywali brylował Kenta Takanashi, który regularnie przebijał się przez blok biało-czerwonych. Finalnie nasi reprezentanci przegrali pierwszego seta 22:25.
Polacy znacznie lepiej rozpoczęli drugą partię spotkania. Po ataku Jakuba Szymańskiego podopieczni Nikoli Grbicia objęli prowadzenie 8:4. Później w bloku bardzo dobrze pracował Dulski. Ostatecznie biało-czerwoni wygrali drugiego seta do 16.
Na początku trzeciej odsłony kilka punktów z rzędu zdobył Mateusz Bieniek. Skutecznie pod siatką grał też Jan Firlej. Z kolei po bloku Karola Urbanowicza Polacy prowadzili różnicą aż ośmiu punktów. Trzeci set zakończył się wynikiem 25:16 po tym jak asa serwisowego zanotował Mikołaj Sawicki.
Japończycy już nie zdołali odzyskać rytmu z początku spotkania. Czwarty i ostatni set również upłynął pod dyktando Polaków, którzy tym razem osiągnęli wynik 25:19, pieczętując zwycięstwo w całym spotkaniu.
Dzisiejszy mecz był ostatnią próbą generalną przed występem Polski w Lidze Narodów. Już 7 czerwca biało-czerwoni zmierzą się z Francją w prawdziwym hicie rozgrywek.
Polska - Japonia 3:1 (22:25, 25:16, 25:16, 25:19)
Adam Kłos02 Jun 2023 · 10:08