Ujawniono kwotę, którą Chelsea może wyłożyć za Wesleya Fofanę. Francuz zostałby najdroższym obrońcą w historii

Ujawniono kwotę, którą Chelsea może wyłożyć za Wesleya Fofanę. Francuz zostałby najdroższym obrońcą w historii
instagram Wesleya Fofany
Autor: Hubert Kowalczyk 06 Sie 2022 | 13:11
Chelsea stara się o pozyskanie Wesleya Fofany. Jacob Steinberg ujawnił kwotę, którą "The Blues" mogą złożyć w zamian za obrońcę Leicester City.
Leicester City odrzuciło pierwsze oferty, które Chelsea przedstawiła w sprawie Wesleya Fofany. Ostatnia z nich wpłynęła w piątek i opiewała na 70 milionów funtów.
Dalsza część tekstu pod wideo
Jacob Steinberg informuje, że włodarze "The Blues" są zdesperowani i gotowi, aby postawić "Lisy" pod ścianą (więcej TUTAJ). W związku z tym są gotowi do przebicia pierwotnych żądań włodarzy z King Power Stadium, którzy oczekiwali 80 milionów funtów.
Zdaniem wspomnianego dziennikarza nowa oferta Chelsea będzie wynosiła bagatela 85 milionów funtów. Tym samym Wesley Fofana zostałby najdroższym obrońcą w historii futbolu.
Co więcej, wydatki londyńczyków podczas letniego okienka transferowego przekroczyłby wówczas 200 milionów funtów. Na Stamford Bridge trafili już Marc Cucurella, Raheem Sterling czy Kalidou Koulibaly.
Jacob Steinberg dodaje, że sprowadzenie Fofany, nawet za tak gigantyczną stawkę, nie musiałoby oznaczać końca aktywności Chelsea na rynku. "The Blues" są w grze o podpis Frenkiego de Jonga, o czym informowaliśmy TUTAJ.
Źródło: Jacob Steinberg

Dyskusja 5