FC Barcelona. Gorący temat odejścia de Jonga. Przenosiny do Premier League coraz bardziej prawdopodobne

"Gorący" temat odejścia Frenkiego de Jonga. Przenosiny do Premier League coraz bardziej prawdopodobne
Review News/Shutterstock
Autor: Hubert Kowalczyk 06 Sie 2022 | 11:21
Frenkie de Jong jest na wylocie z FC Barcelony. Według Gerara Romero temat przenosin Holendra do Premier League jest coraz bardziej prawdopodobny, lecz o pomocnika nie walczy Manchester United.
Przez większość letniego okienka transferowego Frenkie de Jong był łączony z przenosinami do Manchesteru United. Ostatecznie jednak "Czerwone Diabły" nie zdołały się porozumieć w sprawie transakcji.
Dalsza część tekstu pod wideo
Taki ruch nie zyskał aprobaty samego piłkarza, który negatywnie zapatrywał się na odejście z Camp Nou. Gerard Romero donosi, ze teraz sytuacja się zmieniło i Holender poważnie rozważa transfer do Premier League.
O pomocnika nie walczą jednak "Czerwone Diabły", a Chelsea. "The Blues" wzięli de Jonga na celownik już kilka tygodni temu, lecz do tej pory nie złożyli oficjalnej oferty. Mimo tego wspomniany Romero uważa, ze temat odejścia wychowanka Ajaksu jest coraz bardziej gorący.
Hiszpański dziennikarz dodaje, że sprawa Holendra może wyjaśnić się już w przyszłym tygodniu. Byłby to bardzo dobre wieści dla zarządu FC Barcelony, który naciska na sprzedaż 25-latka.
Taka transakcja jest bowiem kluczem do rejestracji zawodników. Na ten moment władze La Liga storpedowały takie działanie ze strony "Dumy Katalonii" i klub musi poczekać na odejście kilku piłkarzy (więcej TUTAJ).
Mimo tego nastroje na Camp Nou są optymistyczne. Lokalni dziennikarze podają, że zarząd jest pewny, iż uda się zgłosić wszystkich zawodników przed rozpoczęciem rywalizacji w sezonie 2022/23.
Źródło: Gerard Romero

Dyskusja 31