Gol w 121. minucie dał awans Ukrainie! Niezwykła końcówka ostatniego meczu 1/8 finału EURO 2020! [WIDEO]

Screen z TV
Autor: Maciej Pietrasik 29 cze 2021 | 23:34
Reprezentacja Ukrainy awansowała do ćwierćfinału mistrzostw Europy, w dramatycznych okolicznościach wygrywając ze Szwecją. Decydujący gol Artema Dowbyka padł w 121. minucie spotkania!
Choć w teorii ostatnie spotkanie 1/8 finału EURO 2020 wyglądało na jedno ze słabszych w tej fazie turnieju, to oba zespoły przez długi czas tworzyły w Glasgow naprawdę świetne widowisko. Pierwszą bardzo dobrą okazję mieli Ukraińcy. W 11. minucie Jaremczuk nie zdołał jednak pokonać Olsena.
Niedługo później odpowiedzieli Szwedzi. Indywidualną akcję przeprowadził wówczas Alexander Isak, który wpadł z piłką w pole karne, ale posłał futbolówkę obok słupka. W 27. minucie to podopieczni Andrija Szewczenki wyszli na prowadzenie. Jarmołenko zewnętrzną częścią stopy dośrodkował do Zinczenki, a ten huknął tak, że Olsen musiał skapitulować, choć miał piłkę na rękach.
Piłkarze ze Skandynawii ruszyli do odrabiania strat. Po strzale Larssona dobrze zachował się Buszczan. Ukraiński golkiper nie miał jednak szans pod koniec pierwszej połowy. Futbolówka po strzale Forsberga odbiła się od Zabarnego i kompletnie zmyliła bramkarza.
Druga część spotkania obfitowała w jeszcze większą liczbę doskonałych okazji na gola, lecz obu drużynom brakowało skuteczności. Minimalnie pomylił się Larsson, Sydorczuk trafił w słupek, a chwilę później obramowanie bramki ustrzelił Forsberg.
Szwedzi coraz mocniej napierali na bramkę rywali. Efektem były kolejne świetne okazje. Isak uderzył jednak niecelnie, Kulusevskiego zatrzymał Buszczan, a Forsberga znów od szczęścia dzieliły centymetry - tym razem trafił w poprzeczkę.
W ostatnich 20 minutach drugiej połowy tempo wyraźnie spadło. Obie drużyny wyraźnie zaczęły obawiać się odpadnięcia z turnieju. Efektem była dogrywka - już czwarta podczas całego turnieju.
W niej brakowało klarownych sytuacji podbramkowych, mieliśmy natomiast brutalny faul Marcusa Danielsona. Szwedzki obrońca wyleciał z boiska po analizie VAR.
Ukraińcy grali w przewadze, ale mimo to mieli spory problem. Gry nie był w stanie kontynuować nie tylko faulowany Biesiedin, ale także Jarmołenko. Obaj zostali zmienieni.
Gdy wydawało się, że wszystko zakończy się rzutami karnymi, w 121. minucie Ukraina zdobyła gola na wagę awansu. Zinczenko dograł do Dowbyka, a ten z bliska trafił do siatki.
Tym samym podopieczni Szewczenki awansowali do ćwierćfinału. W nim zmierza się z Anglią.
1 - 2
29 cze 2021 | 21:00 (zakończony)

Przebieg meczu

27'
O. Zinchenko
83'
(L. Augustinsson)
E. Krafth
Dogrywka
94'
E. Makarenko
98'
(anulowano)
120'
1'
120'
2'

2720 PLN

Zwrot do 600 PLN za przegrany pierwszy zakład, z obrotem 1x po dowolnym kursie! Do tego 20 PLN za darmo i 2100 PLN od drugiej wpłaty

1500 PLN

Zwrot do 1300 PLN, jeśli zakończysz pierwszy tydzień na minusie, oraz 200 PLN podwojenia pierwszej wpłaty

Fuksiarz
500 PLN

Cashback 500zł bez obrotu na start, a potem cashback od każdego kuponu. Kod promocyjny MECZYKI

Dyskusja 58

29 cze 2021 | 23:36
0
Fajnie ten gbur trener Szwedów się zdenerwował. Dobrze im tak. Co nie zmienia faktu że Szwecja jest mega cienka, ale Polska była jeszcze bardziej
29 cze 2021 | 23:42
0
~Taka Ukraina zagra se w 1/4 z Anglią, a Polska... ech...
30 cze 2021 | 00:31
no i mamy dwie slowianskie drozyny!!!!!!brawo ukraina!!!
0
no i mamy dwie slowianskie drozyny!!!!!!BRAWO UKRAINA!!!
30 cze 2021 | 00:58
0
Dokładnie, dobrze że ci Ukraińcy ich dojechali, ten trener Szwedów cwaniakował jakby nie wiadomo jak silną miał drużynę, w Szwecji też myśleli że jadą po strefę medalową, widać że nie umie przegrywać z honorem, rzecznikowi kadry dziurę założył, wiadomo że ci Ukraińcy nic nie osiągną ale dobrze że dojechali tych pedałów
29 cze 2021 | 23:35
0
Szwecja zasłużenie odpada. Gratulacje dla Ukrainy.
0
Za bandycki faul przyszła karma w 120 minucie.
29 cze 2021 | 23:43
0
~Powinni gościa zawiesić na pól roku co najmniej. Niech sobie odpocznie od piłki.
29 cze 2021 | 23:39