Ukraina zagra o udział w Mistrzostwach Świata 2022! Ważna wygrana w emocjonującym starciu ze Szkocją

Screen RMC Sport
Ukraina zagra o awans na Mistrzostwa Świata 2022! Reprezentacja naszego wschodniego sąsiada pokonała Szkocję 3:1 (1:0) i jest o krok od wyjazdu na mundial.
Reprezentacja Ukrainy nie mogła zagrać meczu barażów do Mistrzostw Świata 2022 we wskazanym początkowo terminie. Powodem komplikacji był atak Rosji na terytorium naszego wschodniego sąsiada, który zepchnął futbol na dalszy plan.
Ostatecznie jednak Ukraina stanęła do rywalizacji ze Szkocją. Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego byliśmy świadkami pięknych scen, bowiem Wyspiarze przyjęli gości z otwartymi ramionami (więcej TUTAJ).
Początek spotkania był bardzo ostry. Przyjezdni nie odpuszczali gospodarzom nawet na moment i nim ujrzeliśmy pierwszy celny strzał, Roman Jaremczuk został ukarany żółtą kartką.
Ukraińcy dominowali jednak nie tylko pod względem determinacji, ale i czysto piłkarskiej prezencji. W 8. minucie dobrą okazję zmarnował Cygankow, natomiast w 17. minucie skapitulował Jarmołenko. Oby tych zawodników zatrzymał Craig Gordon.
Bramkarz Szkocji nie miał jednak zbyt wiele do powiedzenia w 33. minucie, gdy goście przeprowadzili kolejny brawurowy atak. Tym razem Jarmołenko skalibrował celownik i wykorzystał inteligentne zagranie od Malinowskiego. Bramkę możecie zobaczyć TUTAJ.
W drugiej połowie Ukraina kontynuowała swoją dobrą grę. Chociaż początkowo siły były dość wyrównane, to w już w 49. minucie Roman Jaremczuk wprowadził swoich kibiców w ekstazę. Napastnik wyskoczył do główki i nie dał szans Gordonowi, który skapitulował po raz drugi.
Szkocja pierwszą dobrą okazję stworzyła sobie dopiero 67. minucie. Była to jednak okazja wyśmienita - John McGinn nie trafił z pięciu metrów do bramki. Pomocnika zawiodła umiejętność gry głową.
W 79. minucie gospodarze zdołali jednak nawiązać walkę. Do piłki dopadł McGregor, a golkiper gości - Buszczan - nie zdołał wykonać dobrej interwencji. Futbolówka minęła go i zatrzepotała w siatce.
Aż do końca spotkania Ukraina skupiła się na defensywie. Goście chcieli zrobić wszystko, aby Szkocja nie zdobyła wyrównującej bramki i ostatecznie udało im się zakończyć tę misję z powodzeniem. Jakby tego było mało, w 95. minucie ostatnie słowo należało do Artema Dowbyka, który strzelił ostatniego gola w tym niezwykle emocjonującym starciu.
Ostatecznie nasz wschodni sąsiad wygrał z Wyspiarzami 3:1 (1:0) i melduje się w finale baraży do Mistrzostw Świata 2022, gdzie już czeka na niego reprezentacja Walii.
Hubert Kowalczyk01 Jun 2022 · 22:40