Union Berlin przerwał serię porażek, choć grał w osłabieniu przez większość meczu. Wystąpił Rafał Gikiewicz

youtube.com
Serię trzech porażek przerwał Union Berlin. Beniaminek zremisował 1:1 z będącym tuż nad strefą spadkową Mainz. Był to bardzo ważny punkt w kontekście walki o utrzymanie.
Cały mecz w barwach Unionu rozegrał Rafał Gikiewicz. Polak i jego zespół mogą być zadowoleni z rezultatu, bo przez większość meczu berlińczycy musieli radzić sobie w osłabieniu.
Piłkarze Schalke Gelsenkirchen ulegli 1:2 na wyjeździe z Fortuną Duesseldorf. Kontynuują tym samym fatalną serię w maju, chociaż tym razem zdobyli przynajmniej bramkę.
Tym samym podopieczni trenera Davida Wagnera przegrali trzeci mecz z rzędu po wznowieniu rozgrywek. Schalke po tej kolejce spadło na 9. miejsce w tabeli.
W innym środowym spotkaniu piłkarze Hoffenheim pokonali u siebie FC Koeln 3:1 i awansowali na 7. pozycję w zestawieniu.
Warto zauważyć, że w środowych spotkaniach Bundesligi sędziowie pokazali aż cztery czerwone karki. Ujrzeli je zawodnicy Hoffenheim, FC Koeln, RB Lipsk i Unionu Berlin.