US Open: Agnieszka Radwańska odpadła w trzeciej rundzie

jctabb/Shutterstock
Agnieszka Radwańska przegrała w trzech setach - 5:7, 6:4, 4:6 - z Coco Vandeweghe w trzeciej rundzie turnieju wielkoszlemowego US Open.
Polka bardzo szybko przełamała swoją rywalkę w pierwszym secie, wygrywając dwa pierwsze rozdania. Wygrała potem jeszcze jedną wymianę, ale z czasem zaczęła prezentować coraz bardziej pasywną grę, oddała pole Amerykance, która z tego skorzystała i doprowadziła do remisu po 3, by po chwili wyjść na prowadzenie 4:3. Nasza zawodniczka zdołała jeszcze doprowadzić do remisu 5:5, ale to wszystko na co ją było stać i uległa przeciwniczce 5:7.
W drugim secie Radwańska nie wykorzystała okazji, by prowadzić 4:2 i za moment zrobiło się po 4. Na szczęście polska tenisistka wygrała dwa następne gemy i drugą partię 6:4.
W trzeciej odsłonie to Amerykanka błyskawicznie przełamała naszą zawodniczkę i objęła prowadzenie 2:0. I do końca seta Vandeweghe już nie oddała prowadzenia, wygrywając ostatecznie 6:4.
Rywalem amerykańskiej tenisistki w czwartej rundzie będzie Lucie Safarova.
Źródło: sportowefakty.wp.pl