USA lepsze od Reszty Świata na otwarcie Weekendu Gwiazd NBA

Wincolumnsports
W piątek w Chicago został rozegrany mecz Wschodzących Gwiazd NBA. Drużyna Stanów Zjednoczonych pokonała Drużynę Reszty Świata 151:131.
Na początek Weekendu Gwiazd NBA 2020 kibice mogli zobaczyć najbardziej utalentowanych zawodników. Na parkiecie pojawili się m.in. Zion Williamson, Luka Donić, Trae Young i Ja Morant. Żaden z nich nie otrzymał jednak nagrody MVP.
Ta trafiła do Miles Bridgesa. Gracz Charlotte Hornets zdobył 20 punktów, miał pięć zbiórek, pięć asyst, i trzy przechwyty w przeciągu 20 minut. Najwięcej punktów zdobył Eric Paschall z Golden State Warriors (23). Choć ich zespół przegrywał przez niemal całą pierwszą połowę, to ostatecznie pewnie sięgnął po zwycięstwo.
W przeciwnej ekipie najlepszy był RJ Barrett. Debiutant z New York Knicks zakończył spotkanie z 27 punktami. W sobotę w chicagowskiej United Center odbędą się konkursy umiejętności, a w niedzielę zostanie rozegrany Mecz Gwiazd pomiędzy Drużyną Lebrona i Drużyną Giannisa.