Utalentowany zawodnik odejdzie z FC Barcelony? Klub rozważa sprzedaż, sensacyjne wieści z Hiszpanii

Utalentowany zawodnik odejdzie z FC Barcelony? Klub rozważa sprzedaż, sensacyjne wieści z Hiszpanii
Sergio Ruiz / Pressin / PressFocus
W tym sezonie Alejandro Balde nie jest pierwszoplanowym wyborem Xaviego na pozycji obrońcy. Według katalońskiego "Sportu" FC Barcelona poważnie rozważy sprzedaż Hiszpana w trakcie letniego okienka transferowego.
Jeszcze w poprzednich rozgrywkach Alejandro Balde był kluczowym zawodnikiem FC Barcelony. Młody zawodnik wygryzł z pierwszego składu Jordiego Albę i wielokrotnie udowadniał swoją jakość. Sytuacja zmieniła się jednak w kolejnych rozgrywkach.
Dalsza część tekstu pod wideo
W trakcie letniego okienka do Katalonii wypożyczono bowiem Joao Cancelo. Chociaż reprezentant Portugalii może występować też na prawej stronie, to jednak Xavi regularnie ustawia go drugim boku formacji defensywnej, co sprawia, że Balde czasami nie łapie się do wyjściowej jedenastki.
Na ten moment 20-latek zaliczył 18 występów we wszystkich bieżących rozgrywkach i zanotował jedną asystę. Szkopuł w tym, że w dwóch ostatnich meczach utalentowany obrońca spędził na boisku zaledwie osiem minut.
W związku z tym, jak przekonuje lokalny "Sport", klub poważnie rozważa sprzedaż swojego wychowanka. Do zaskakującego transferu dojdzie najwcześniej po zakończeniu obecnego sezonu. Sztab szkoleniowy oraz zarząd chcą sprawdzić, czy Balde będzie w stanie odzyskać pierwszy skład. Jeśli tak się nie stanie, odejście wspomnianego gracza będzie prawdopodobne.
Bieżąca umowa reprezentanta Hiszpanii jest ważna do 30 czerwca 2028 roku. Portal "Transfermarkt" wycenia Balde na 50 milionów euro.
20-latek ma na swoim koncie 69 meczów dla "Blaugrany". Strzelił w nich gola oraz dorzucił osiem asyst.
Redakcja meczyki.pl
Hubert Kowalczyk04 Dec 2023 · 22:59
Źródło: Sport

Przeczytaj również