Utrecht zremisował na własnym boisku z Groningen, grał Klich

Tomasz Bidermann / shutterstock.com
FC Utrecht zremisował przed własną publicznością z FC Groningen 1:1 (1:0) w meczu 22. kolejki holenderskiej ekstraklasy.
Pierwsza bramka na Stadion Galgenwaard padła już w 8. minucie spotkania. Wówczas Willem Janssen wykorzystał dośrodkowanie Yassine Ayouba i pewnym uderzeniem pokonał golkipera rywali.
Przyjezdni doprowadzili do wyrównania dopiero w 73. minucie za sprawą trafienia Toma van Weerta. Holender skutecznie wykorzystał rzut karny.
Mecz w wyjściowej jedenastce gospodarzy rozpoczął Mateusz Klich, który opuścił boisko w 54. minucie i został zmieniony przez Lukasa Gortlera. Polak w 35. minucie został ukarany żółtą kartką i był to jego 12. występ w trwających obecnie rozgrywkach.
Podopieczni Jeana-Paul de Jonga zajmują obecnie piąte miejsce w tabeli Eredivisie, z kolei zawodnicy Ernesta Fabera plasują się na dwunastej pozycji.