Valencia w półfinale Pucharu Króla. Popis Rodrigo Moreno

EFECREATA.COM / shutterstock.com
Valencia CF wygrała u siebie z Getafe CF 3:1 (0:1) w rewanżowym meczu 1/4 finału rozgrywek o Puchar Króla.
Na Estadio Mestalla znakomicie rozpoczęli goście z Kastylii, którzy bronili jednobramkowej zaliczki z ubiegłotygodniowej konfrontacji z "Nietoperzami". Prowadzenie "Azulones" zapewnił już w pierwszej minucie płaskim strzałem w krótki róg zza linii pola karnego Jorge Molina.
Gospodarze wyrównali po godzinie gry. Wówczas wprowadzony pięć minut wcześniej Rosjanin Denis Czeryszew znakomicie wypatrzył podaniem w polu karnym wbiegającego Rodrigo i ten uderzeniem pod poprzeczkę nie dał szans Leandro Chichizoli.
Osłabiony w końcówce zespół z przedmieść Madrytu już w doliczonym czasie gry stracił dwa gole, dzięki którym "Nietoperze" zostały pierwszym półfinalistą tegorocznej edycji Pucharu Króla. Bohaterem zespołu z portowego miasta okazał się Rodrigo, który skompletował w ten sposób klasycznego hat-tricka. Kolejne rewanżowe mecze 1/4 finału zaplanowano w środę i czwartek.
Kamil Kaczmarek29 Jan 2019 · 23:34