Valencia wygrywa i goni Barcelonę

Valencia CF, wikicommons
Valencia CF wygrał u siebie z Celtą Vigo 2:1 w ostatnim sobotnim meczu 15. kolejki hiszpańskiej La Liga. Dzięki tej wygranej drużyna z Mestalla zbliżyła się do liderującej FC Barcelony.
Po pierwszej połowie prowadzili gospodarze. Gola dla „Los Che” strzelił w 28. minucie Simone Zaza. Tuż po przerwie był już remis. Na listę strzelców wpisał się Iago Aspas. To jednak miejscowi kibice cieszyli się ze zwycięstwa. W 81. minucie bramkę z rzutu karnego na wagę wygranej zdobył Daniel Parejo.
Podopieczni Marcelino Garcii Torala zajmują drugie miejsce w tabeli i mają dwa punkty straty do liderującej FC Barcelony, która w niedzielę zagra na wyjeździe z Villarreal CF. Zespół z Mestalla w kolejnym meczu ligowym zmierzy się na wyjeździe z SD Eibar.
Natomiast zespół prowadzony przez Juana Carlosa Unzue plasuje się na 10. pozycji ze zdobytymi 18 „oczkami”. Jego kolejnym rywalem będzie Villarreal CF.