Virgil van Dijk nie zatrzymał Erlinga Haalanda. Gol norweskiego napastnika [WIDEO]

Erling Haaland wpisał się na listę strzelców w meczu Norwegia - Holandia w el. MŚ. Snajper wykorzystał błąd defensywy rywali.
Reprezentacje narodowe wróciły do rywalizacji w el. MŚ. Jednym z najciekawiej zapowiadających się środowych spotkań jest starcie Norwegów z Holendrami.
Oczy kibiców z całego świata skierowane są na Erlinga Haalanda. 21-latek nie zawiódł i trafił do siatki "Oranje".
Doszło do tego w 20. minucie spotkania. Wówczas piłkę w pole karne posłał Strandberg. Z podania skorzystał Haaland.
Napastnik wykorzystał błąd w ustawieniu defensywy rywali i znalazł się w sytuacji sam na sam z holenderskim golkiperem. Następnie uderzył obok interweniującego bramkarza.
Sytuację próbował jeszcze ratować Virgil van Dijk. Defensor wykonał wślizg, ale nie zdołał zatrzymać norweskiego strzelca.
Co ciekawe Haaland przed meczem nie szczędził pochwał wobec Van Dijka. - To najlepszy obrońca świata. Jest szybki, silny i inteligentny, a każdy dobry stoper musi posiadać te trzy cechy - oznajmił.
Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 1:1. Gola dla "Oranje" w 37. minucie zdobył Klaassen.
Daniel Makarewicz01 Sep 2021 · 21:21