"W Nicei też kochamy pedałów". Kibice OGC Nice w skandaliczny sposób powitali nowego właściciela [ZDJĘCIE]

alphaspirit / shutterstock
We wtorek 27 sierpnia ogłoszono, że nowym właścicielem OGC Nice został Jim Ratcliffe. Kibice francuskiego klubu w trakcie meczu z Olympique Marsylia przywitali się z nim w skandaliczny sposób.
Jim Ratcliffe jest właścicielem grupy kolarskiej Ineos. Kibice z Nicei postanowili wykorzystać ten fakt i umieścić na transparencie powitalnym bardzo kontrowersyjne hasło.
- Witamy was Ineos. My w Nicei też kochamy pedałów - taka treść widniała na wspomnianym transparencie.
W języku francuskim obraźliwe określenie na osobę homoseksualną jest podobne, jak w przypadku języka polskiego i brzmi "La Pedale".
Sędzia tego spotkania przerwał mecz w 27. minucie przy stanie 1:0 dla Marsylii. Grę wznowiono po 10 minutach, a spotkanie zakończyło się wygraną gości 2:1.
Władze francuskiej federacji piłkarskiej przed rozpoczęciem sezonu zdecydowanie wyraziły swój sprzeciw wobec homofobii i nakazały walkę z tym zjawiskiem.
Łukasz Karyniewski29 Aug 2019 · 08:17
Źródło: Twitter