Warta Poznań z kolejnym zwycięstwem. Błyskawiczny gol i wygrana beniaminka z Wisłą Płock [WIDEO]

Pawel Jaskolka / PressFocus
Warta Poznań kontynuuje świetne występy w 2021 roku. "Zieloni" na zakończenie 20. kolejki PKO Ekstraklasy pokonali na własnym boisku Wisłę Płock. Dzięki temu mają już 10 punktów przewagi nad strefą spadkową.
Podopieczni Piotra Tworka w ostatnich spotkaniach prezentowali się naprawdę dobrze. Przez chwilę w ligowej tabeli byli nawet wyżej od Lecha Poznań, ale rzutem na taśmę przegrali derby z "Kolejorzem".
Dziś Warta szybko powetowała obie tamto niepowodzenie. Już w trzeciej minucie spotkania z Wisłą Płock wyszła na prowadzenie. Maciej Żurawski posłał prostopadłe podanie do Makany Baku, a ten przepchnął obrońcę i wykorzystał sytuację sam na sam z Krzysztofem Kamińskim.
W pierwszej połowie wynik mógł podwyższyć Mateusz Kuzimski. Napastnik gospodarzy był bliski szczęścia pod koniec drugiego kwadransa gry, lecz uderzył tuż nad poprzeczką. Po drugiej stronie boiska wyrównać stan spotkania mógł natomiast Angel Garcia.
W 59. minucie Warta zadała drugi cios. Kamiński poradził sobie jeszcze ze strzałem Kuzimskiego, lecz wobec dobitki Baku był już bezradny. Zawodnik gospodarzy po raz drugi przy akcji bramkowej okazał się sprytniejszy od Urygi.
Wynik 2:0 utrzymał się do końca spotkania. Beniaminek mógł wygrać nawet wyżej, gdyby nieco bardziej precyzyjne uderzenie oddał Łukasz Trałka. Doświadczony pomocnik trafił jednak w poprzeczkę.
"Zieloni" po zwycięstwie awansowali na 10. miejsce w tabeli. Mają 26 "oczek". Wisła Płock zgromadziła o trzy punkty mniej i jest 13.
Maciej Pietrasik08 Mar 2021 · 19:53