Ważne zwycięstwo Lecha Poznań w eliminacjach! Spektakl "Kolejorza" w pierwszej połowie [WIDEO]

Ważne zwycięstwo Lecha w eliminacjach! Spektakl "Kolejorza" w pierwszej połowie [WIDEO]
Paweł Jaskolka/Pressfocus
Lech Poznań wykonał krok w kierunku awansu do kolejnej rundy eliminacji do Ligi Konferencji Europy. "Kolejorz" na własnym boisku wygrał 3:1 z Żalgirisem Kowno.
Lech od pierwszego gwizdka szukał okazji do zdobycia bramki. Pierwsze uderzenie Afonso Sousy zostało zablokowane przez jednego z rywali. W 9. minucie Deividas Mikelionis wykazał się czujnością, łapiąc piłkę po płaskim dograniu Joela Pereiry.
W 11. minucie "Kolejorz" objął prowadzenie. Elias Andersson posłał idealną centrę, po której bramkę głową zdobył Dino Hotić. Chwilę później Andersson sam mógł wpisać się na listę strzelców, ale golkiper Żalgirisu obronił jego uderzenie.
W 19. minucie Hotić oddał płaski strzał z dystansu. z którym poradził sobie Mikelionis. Później Kristoffer Velde posłał kapitalne podanie w kierunku strzelca pierwszego gola. Tym razem Bośniak huknął obok słupka. W 34. minucie Sousa złożył się do przewrotki, po czym zagrał minimalnie niecelnie. W kolejnej akcji Filip Szymczak trafił w poprzeczkę.
W 41. minucie gospodarze podwyższyli prowadzenie. Do siatki trafił Antonio Milić, wykorzystując asystę Pereiry. Chwilę później z boiska niestety musiał zejść Filip Marchwiński, który zgłosił problemy zdrowotne.
W doliczonym czasie pierwszej połowy "Kolejorz" zdobył trzecią bramkę. Radosław Murawski oddał fantastyczny strzał z dystansu.
Początek drugiej połowy należał do gości. W 57. minucie Anton Fase pokonał Filipa Bednarka. W kolejnym fragmencie meczu poznaniacy mieli problem z tak swobodną grą, jak w pierwszej połowie.
W 74. minucie Pereira chciał obsłużyć podaniem Mikaela Ishaka, ale Szweda w ostatniej chwili uprzedził Maxime Spano. W 87. minucie bramkarz Żalgirisu dopadł do bezpańskiej piłki szybciej od Velde.
Lech finalnie wygrał 3:1. Rewanż odbędzie się za tydzień w Kownie. W weekend "Kolejorz" rozegra jeszcze mecz ligowy z Radomiakiem Radom.
Adam Kłos27 Jul 2023 · 22:24