Ważne zwycięstwo Lechii Gdańsk! Drużyna Piotra Stokowca wciąż w grze o awans do pucharów [WIDEO]

Adam Starszyński / Press Focus
Lechia Gdańsk odniosła ważne zwycięstwo w walce o czwarte miejsce w tabeli Ekstraklasy. Piłkarze Piotra Stokowca wygrali na wyjeździe z Wisłą Płock 3:1.
Goście objęli prowadzenie już w 6. minucie. Z rzutu karnego do bramki trafił Flavio Paixao. Był to już jedenasty gol Portugalczyka w tym sezonie Ekstraklasy.
Dwa razy blisko doprowadzenia do wyrównania był Mateusz Szwoch. Gracz Wisły w 14. minucie trafił w poprzeczkę, a w 37. minucie z rzutu karnego posłał piłkę w słupek. Kuciak nie dał się pokonać też przy dobitce.
Słowak zaprezentował się z dobrej strony też w 43. minucie, gdy obronił strzał Zbozienia z kilku metrów. Chwilę później dobrą okazję miał Saief, ale z bliska główkował obok bramki.
Wisła ostatecznie dopięła swego. Gospodarze wyrównali w 74. minucie, gdy błąd w defensywie Lechii wykorzystał Dawid Kocyła.
Goście odpowiedzieli już po kilku minutach. W 81. minucie w pole karne dośrodkował Maciej Gajos, a jego wrzutkę wykorzystał Bartosz Kopacz, który głową wbił piłkę do bramki.
W końcówce groźnie było pod bramką Lechii. Dwa razy świetnie bronił Kuciak, który w krótkim odstępie czasu zatrzymał uderzenia Szwocha i Pyrdoła.
Goście ustalili wynik meczu w 94. minucie. Po szybkim kontrataku do bramki trafił Joseph Ceesay.
Lechia dzięki zwycięstwu awansowała na czwarte miejsce, które w przypadku zwycięstwa Rakowa w Pucharze Polski da prawo gry w eliminacjach Ligi Konferencji UEFA. Wisła jest dwunasta.
Marcin Karbowski30 Apr 2021 · 19:56