Ważne zwycięstwo Rakowa Częstochowa. Kapitalny rajd Kamila Piątkowskiego [WIDEO]

Press Focus
Raków Częstochowa po tej kolejce utrzyma miejsce na podium Ekstraklasy. Drużyna Marka Papszuna wygrała na wyjeździe z Wisłą Kraków 2:1.
Pierwsi do bramki trafili goście. W 33. minucie w pole karne dośrodkował Kun, a użytek z jego dogrania zrobił wbiegający w szesnastkę Tijanić. Niekryty Słoweniec wbił piłkę do bramki głową.
Wisła odpowiedziała szybko, bo już po pięciu minutach. Jej były piłkarz Arsenić sfaulował w polu karnym Savicia, a jedenastkę na gola zamienił Frydrych.
W drugiej połowie szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylił Raków. Kapitalną akcję przeprowadził Piątkowski, który przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów i dograł do Cebuli. Ten uwolnił się spod krycia Frydrycha i płaskim strzałem trafił do siatki.
Raków dzięki zwycięstwu po 24. kolejce zachowa trzecie miejsce w tabeli. Wisła obecnie jest dwunasta - z dziewięcioma punktami przewagi nad zajmującą ostatnie miejsce Stalą Mielec. Beniaminek rozegrał jednak o dwa mecze mniej.
Marcin Karbowski09 Apr 2021 · 22:24