Wczoraj wygrała w singlu, dziś w deblu. Magdalena Fręch w kolejnej rundzie Wimbledonu

Bai Xuefei / PressFocus
Magdalena Fręch i Beatriz Haddad-Maia awansowały do 1/8 finału deblowego Wimbledonu. Polka i Brazylijka uporały się z parą Viktoria Kuzmova - Arantxa Rus (6:3, 5:7, 6:3).
Bardzo udanie przebiega póki co rywalizacja w Wimbledonie dla Magdaleny Fręch. Wczoraj Polka awansowała do III rundy turnieju singlowego, a dziś wygrała również w deblu.
Fręch w parze z Haddad-Maią dobrze rozpoczęły spotkanie przeciwko Słowaczce i Holenderce. Pierwszą partię wygrały 6:3.
W drugim secie rywalki wróciły jednak do gry. Chociaż przegrywały już 3:5, ostatecznie odrobiły straty i wygrały 7:5.
O ostatecznym rezultacie musiał zatem zadecydować trzeci set. W nim Polka i Brazylijka pokazały już swoją wyższość. Ponownie wygrały 6:3 i mogą już szykować się na mecz 1/8 finału.
W kolejnej rundzie Fręch i Haddad-Maia zagrają z lepszą parą rywalizacji Elisabetta Cocciaretto - Wiktoria Tomowa vs Nicole Melichar-Martinez - Ellen Perez.
Adam Nowacki01 Jul 2022 · 14:32