Węgrzy jadą na przyszłoroczne mistrzostwa Europy! Awans po niesamowitej końcówce [WIDEO]

Reprezentacja Węgier zagra na mistrzostwach Europy! "Madziarzy" pokonali na własnym boisku Islandię w finale baraży. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 (0:1).
W Budapeszcie rozegrano decydujące spotkanie barażowe o awans na mistrzostwa Europy. Zmierzyły się w nim reprezentacje Węgier i Islandii. Już wcześniej było wiadomo, że zwycięzca tego pojedynku trafi na Euro do grupy śmierci razem z Francją, Niemcami i Portugalią.
Dzisiejsze spotkanie rozpoczęło się po myśli przyjezdnych. To Islandia jako pierwsza wyszła na prowadzenie. Stało się to za sprawą Gylfiego Sigurdssona. Islandczyk uderzył z rzutu wolnego w środek bramki, ale Gulacsi w niegroźnej sytuacji zachował się fatalnie. Piłka przeleciała mu między rękoma i wpadła do bramki.
Węgrzy nie załamali się takim stanem rzeczy i starali się odrobić straty. Najbliżej tego w pierwszej połowie był Willi Orban. Obrońca uderzył głową po rzucie rożnym, ale Halldorsson był na posterunku. Chwilę później potężnie uderzył Szoboszlai, ale nie zdołał zaskoczyć golkipera.
Po przerwie Węgrzy starali się stworzyć realne zagrożenie pod bramką gości, ale w ich grze brakowało kreatywności. Kolejne próby przez długi czas ataków nie dawały wyczekiwanego wyrównania.
Gospodarze w ostatnich minutach dokonali niemożliwego i zadali dwa decydujące ciosy. Najpierw do siatki trafił Nego, który na boisku pojawił się kilka chwil wcześniej. Już w doliczonym czasie gry gola na wagę awansu zdobył Szoboszlai.
Ostatecznie Węgrzy wygrali 2:1 i mogli rozpocząć wielkie świętowanie. Podczas przyszłorocznych mistrzostw Europy przyjdzie im rywalizować z naprawdę mocnymi zespołami.
Daniel Makarewicz12 Nov 2020 · 22:38