West Ham w finale Ligi Konferencji! Wielki sukces drużyny Fabiańskiego, pierwszy taki awans od 47 lat [WIDEO]

Screen/Twitter
West Ham awansował do finału Ligi Konferencji! "Młoty" pokonały w rewanżu AZ Alkmaar 1:0 i zameldowały się w finałowym starciu w Pradze.
Zespół Łukasza Fabiańskiego, który w Lidze Konferencji pełni rolę rezerwowego, w pierwszym spotkaniu na własnym stadionie wygrał 2:1. Do Holandii londyńczycy pojechali, by bronić wywalczonej u siebie zaliczki i zabukować bilety do Pragi.
W 17. minucie przed szansą stanął Jarrod Bowen. Anglik oddał groźny strzał, który jednak nieznacznie minął słupek bramki gospodarzy. Chwilę później okazję miał Lucas Paqueta, ale futbolówka po jego uderzeniu trafiła w słupek.
W 55. minucie gry Declan Rice chciał zaskoczyć Ryana strzałem z dystansu, ale Australijczyk był na posterunku, parując piłkę na rzut rożny. Alkmaar dążyło do wyrównania. W 67. minucie Jesper Karlsson oddał strzał, ale piłka przeleciała nad bramką. Chwilę później Szwed próbował ponownie, lecz został zablokowany.
W końcówce spotkania West Ham był bliski strzelenia gola. Piłka trafiła do ustawionego tuż przed bramką Nayefa Aguerda, ale ten nie był w stanie skierować futbolówki w zasadzie do pustej bramki.
West Ham próbował do końca meczu i dopiął swego. W czwartej minucie doliczonego czasu gry Pablo Fornals świetnie ograł obrońców AZ i płaskim strzałem obok słupka pokonał Ryana. Chwilę później sędzia zagwizdał po raz ostatni i po raz pierwszy od 47 lat "Młoty" zagrają w finale europejskich rozgrywek.