Wiadomo, z kim Lech Poznań o fazę grupową Ligi Konferencji. Dawny koszmar Legii na drodze "Kolejorza"

Adam Starszynski / PressFocus
Lech Poznań w decydującej rundzie eliminacji do Ligi Konferencji zagra z luksemburskim Dudelange. Ten zespół zremisował 2:2 ze szwedzkim Malmoe, ale odpadł z walki o fazę grupową Ligi Europy.
Szwedzi już przed tygodniem wywalczyli bardzo dużą zaliczkę przed własną publicznością. Wówczas wygrali z Dudelange 3:0 i jedną nogą znaleźli się w kolejnej rundzie eliminacji do Ligi Europy.
Wiadomo było, że dla żadnej drużyny nie będzie to jednak koniec walki na międzynarodowym froncie. Przegrany spadł bowiem do fazy play-off Ligi Konferencji, gdzie mógł trafić na Lecha Poznań.
W spotkaniu rewanżowym między Dudelange a Malmoe kibice nie mogli narzekać na brak emocji, choć gole padły dopiero po przerwie. Początkowo to goście trafiali do siatki.
W 50. minucie wynik meczu otworzył Buya Turay, dwie minuty później na 2:0 trafił Toivonen. Przy obu tych bramkach asysty zaliczył Joseph Ceesay, który do niedawna grał w Lechii Gdańsk.
Luksemburczycy nie zamierzali składać broni i walczyli o korzystny rezultat przed własną publicznością. Najpierw ich straty zmniejszył Hadji, a później do wyrównania doprowadził Sinani.
Ostatecznie po remisie 2:2 Malmoe awansowało do kolejnej rundy eliminacji Ligi Europy. Dudelange zagra natomiast z Lechem. Pozostaje mieć nadzieję na to, że nie powtórzy się historia z 2018 roku, gdy z zespołem z Luksemburga odpadła Legia Warszawa.
Maciej Pietrasik11 Aug 2022 · 21:52