Widzew Łódź górą w derbach! Szalona celebracja i piekielnie ważne zwycięstwo [WIDEO]

Screen Canal+Sport
Widzew zwyciężył z ŁKS-em 2:0 (0:0) w derbowym spotkaniu! Bohaterem gości zostali Jordi Sanchez oraz Fabio Nunes, którzy trafili do siatki w drugiej połowie meczu.
Pierwsza połowa derbów Łodzi nie była szczególnie porywająca. Po obu stronach widoczna była nerwowość, brakowało składnych akcji. Dużo było natomiast agresji oraz walki w środku pola.
Widzew swoją okazję miał po strzale Pawłowskiego, ale Polak nie był w stanie oddać celnego uderzenia zza pola karnego. Po stronie gospodarzy aktywny był zaś Tejan, regularnie nękający defensywę rywali. Niemniej na tablicy wyników utrzymywał się bezbramkowy remis.
ŁKS - Widzew Łódź, zawodnicy walczą o piłkę
Artur Kraszewski / pressfocus
Po zmianie stron Widzew ruszył do bardziej zdecydowanych ataków. ŁKS cofnął się dość głęboko, dzięki czemu goście mogli rozwinąć skrzydła. Ostrzeżenie wysłał Pawłowski, a następnie Alvarez. Hiszpan przymierzył dobrze, jednak trafił tylko w słupek.
Odważniejsza gra ze strony podopiecznych Myśliwca opłaciła się w 54. minucie, gdy przyciśnięci przeciwnicy zaczęli popełniać błędy. Defensorzy Stokowca bronili sięwe własnym polu karnym, ale nie byli w stanie wygrać pojedynku z Sanchezem. Napastnik przeskoczył stoperów i głową zmieścił piłkę tuż przy słupku.
Trafienie snajpera zaowocowało szalonym wybuchem radości po stronie Widzewa. Zawodnicy ruszyli w stronę sektora zajmowanego przez swoich kibiców i długo celebrowali objęcie prowadzenia.
Niedługo później kolejnym strzałem postraszył Alvarez, a w odpowiedzi uderzył Tejan. Strzał napastnika ŁKS-u znakomicie odbił Gikiewicz, zaś po kontrze Bobek zdołał interweniować przy próbie Pawłowskiego.
W 92. minucie zespół beniaminka okazał się bezradny. Wynik spotkania ustalił Fabio Nunes, który uderzeniem z woleja przypieczętował niezwykle ważny triumf swojego zespołu. Wygrana 2:0 (0:0). Dzięki temu zespół Myśliwca odskoczył od strefy spadkowej na cztery punkty, zaś Stokowiec i spółka nadal plasują się na ostatniej pozycji w ligowej tabeli.