Widzew Łódź z dziesiątym remisem pod rząd. Rekord Polski pobity!

Dziurek / Shutterstock.com
Widzew Łódź zremisował 1:1 w meczu 31. kolejki II ligi polskiej ze Skrą Częstochowa. Tym samym Łodzianie śrubują niechlubny rekord remisów - było to ich dziesiąte remisowe spotkanie pod rząd!
Seria rozpoczęła się 9. marca, od meczu z ROW Rybnik. Następnie łódzki klub remisował kolejno z: Resovią Rzeszów, Elaną Toruń, Górnikiem Łęczna, Błękitnymi Stargard, Pogonią Siedlce, Olimpią Elbląg, Siarką Tarnobrzeg, Radomiakiem Radom i ze Skrą Częstochowa. W dzisiejszym meczu Widzew był bliski przełamania klątwy, gdyż prowadził do 87. minuty, kiedy to bramkę wyrównującą zdobył Mariusz Holik... ten sam, który wcześniej wpisał się na listę strzelców po stronie Widzewa, zaliczając samobója. Na tym jednak nie koniec, gdyż w 90. minucie Widzew zmarnował rzut karny.
Przed 31. kolejką Widzew zajmował trzecie miejsce w tabeli II. ligi polskiej, które premiowane jest awansem do wyższej klasy rozgrywkowej. Przewaga Łodzian nad kolejnymi w tabeli Olimpią Grudziądz i Elaną Toruń jest jednak minimalna i wynosi zaledwie 1 punkt. Nie ulega wątpliwości, że Widzew musi zacząć wygrywać, jeśli chce myśleć o awansie.
Remisując po raz dziesiąty z rzędu, Widzew Łódź ustanowił nowy rekord Polski. - Po dzisiejszym meczu ze Skrą Częstochowa Widzew został rekordzistą Polski w liczbie remisów z rzędu. Poprzedni rekord należał do Gwardii Warszawa i wynosił on 9 spotkań (14.04.1973 – 24.06.1973). Fenomen socjologiczny! - czytamy we wpisie jednego z użytkowników Twittera.
W następnym meczu Widzew spotka się u siebie z walczącym o utrzymanie Ruchem Chorzów. Mecz odbędzie się 4. maja o godzinie 19:10, zatem już około 21 dowiemy się, czy klub z Łodzi dopisze kolejny remis do swojej kolekcji.
Tomasz Ustroń27 Apr 2019 · 14:12