Wielka forma Kamila Stocha! Polak wygrał konkurs w Titisee-Neustadt, Żyła na podium, świetny Stękała!

Tadeusz Mieczyński / Press Focus
Kamil Stoch wygrał konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Titisee-Neustadt. Triumfator Turnieju Czterech Skoczni wyprzedził Halvora Egnera Graneruda oraz Piotra Żyłę. W pierwszej dziesiątce byli też Andrzej Stękała oraz Dawid Kubacki.
Już pierwsza seria sobotnich zawodów była wręcz fenomenalna w wykonaniu reprezentantów Polski. Prowadził po niej Dawid Kubacki, który wyprzedzał Kamila Stocha, Halvora Egnera Graneruda, Piotra Żyłę oraz Andrzeja Stękałę. Więcej o tym, co działo się w pierwszej części rywalizacji, przeczytacie TUTAJ.
Niewiele brakowało, aby Polacy w komplecie zagarnęli podium. Klasę po raz kolejny pokazał Stoch. Wygrał trzeci konkurs Pucharu Świata z rzędu, skacząc 144 metry.
W drugiej serii znakomitą próbę oddał Halvor Egner Granerud. Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata skakał w bardzo trudnych warunkach, ale mimo to osiągnął 138,5 metra. To dało mu drugie miejsce.
Trzeci był Piotr Żyła, który uzyskał 139,5 metra. Wyprzedził Markusa Eisenbichlera oraz Andrzeja Stękałę. Kolejny z Polaków lądował na 134. metrze.
Ostatnia próba była bardzo rozczarowująca w wykonaniu Dawida Kubackiego. Lider po pierwszej serii miał fatalne warunki. Uzyskał jedynie 128 metrów i spadł aż na siódmą pozycję.
Lokaty w pierwszej dziesiątce nie utrzymał niestety Jakub Wolny - znalazł się tuż za nią, na jedenastym miejscu. W drugiej serii nasz reprezentant osiągnął 133 metry.
Na miejscach punktowanych znalazł się również Paweł Wąsek. Ostatni z naszych skoczków w drugiej próbie uzyskał 121,5 metra i spadł o jedną pozycję - na 28. miejsce.