Wielka kontrowersja w meczu otwarcia EURO. Sędzia skrzywdził Włochów? [WIDEO]

Włosi mierzyli się z Turcją w inaugurującym spotkaniu mistrzostw Europy. Tuż przed przerwą doszło do wielkiej kontrowersji.
W piątkowy wieczór ruszyło EURO 2020. Pierwszym mecz rozgrywany był na Stadio Olimpico w Rzymie. Mierzyły się w nim reprezentacje Turcji i Włoch.
Pierwsza połowa była sporym rozczarowaniem dla kibiców. Nie padły w niej żadne bramki, choć stroną przeważającą byli podopieczni Roberto Manciniego. Nie potrafili oni jednak przedrzeć się przez tureckie zasieki.
Tuż przed gwizdkiem na przerwę doszło do wielkiej kontrowersji. Akcję przeprowadził Spinazzola, który chciał zagrać przed bramkę rywali. Po drodze futbolówka trafiła w rękę Celika.
Sędzia Danny Makkelie początkowo nie wskazał na wapno. Do akcji wkroczył system VAR. Decyzja arbitra nie została jednak zmieniona. To wywołało liczne dyskusje na Twitterze. Nie brakuje opinii, że Włochom w tej sytuacji należał się rzut karny.
Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 3:0. O przebiegu wydarzeń na boisku przeczytasz TUTAJ.

Czy sędzia powinien podyktować rzut karny dla Włochów?