Wielka sensacja na start IO w Tokio! Naszpikowana gwiazdami Hiszpania nie dała rady Egiptowi

MB Media / PressFocus
Mecz Hiszpanii z Egiptem otworzył piłkarski turniej olimpijski w Tokio. Spotkanie zakończyło się sensacyjnym remisem 0:0, choć w składzie reprezentacji z Półwyspu Iberyjskiego wystąpiło wiele gwiazd, które dopiero co wróciły z EURO 2020!
Patrząc na wyjściowe zestawienie Hiszpanów można było spodziewać się mocno jednostronnego spotkania. Na murawie pojawili się m.in. Pedri, Marco Asensio, Dani Olmo, Dani Ceballos, Pau Torres, Eric Garcia czy Unai Simon. Wielu z nich jeszcze niedawno występowało na mistrzostwach Europy.
Faworyci od początku grali jednak zbyt wolno i przewidywalnie. W dodatku szybko musieli dokonać zmiany, bo kontuzji doznał zawodnik Barcelony, Oscar Mingueza.
Gorąco zrobiło się tuż przed przerwą. Najpierw arbiter sprawdzał przewinienie jednego z Egipcjan pod kątem ewentualnej czerwonej kartki, ostatecznie karając go żółtym kartonikiem. Po chwili Hiszpanie musieli dokonać kolejnej zmiany, bo gry nie mógł kontynuować Ceballos.
Mogło się wydawać, że po przerwie Hiszpanie przyprą rywali do ściany i w końcu znajdą sposób na otworzenie wyniku meczu. Tak się jednak nie stało. Afrykański zespół grał wyjątkowo mądrze i w zarodku rozbijał ataki faworytów z Europy. Mecz zakończył się więc wynikiem 0:0.
Egipt Ol. - Hiszpania Ol. - 0:0
Adam Nowacki22 Jul 2021 · 11:24