Wielki mecz Atletico Madryt! Piękne gole ekipy Diego Simeone [WIDEO]

Joaquin Corchero / Press Focus
Atletico Madryt wysoko pokonało Celtę Vigo 4:1 w ostatnim sobotnim meczu La Liga. Wyjątkowo efektowne bramki zdobyli na Civitas Metropolitano Angel Correa oraz Yannick Carrasco.
Gospodarze objęli prowadzenie już w dziewiątej minucie gry. Składną, zespołową akcję Atletico wykończył wtedy Angel Correa.
Podopieczni Diego Simeone podwyższyli przewagę niedługo po przerwie. Na listę strzelców wpisał się Rodrigo de Paul, po którego uderzeniu piłka odbiła się od środkowego obrońcy przeciwnika, Unaia Nuneza i zmyliła bramkarza gości, Agustina Marchesina.
Najładniejsza bramka spotkania padła w 66. minucie. Świetne wyjście spod pressingu rywali w wykonaniu Atletico zwieńczył indywidualny rajd z piłką Yannicka Carrasco, zakończony przepięknym trafieniem.
Celta zmniejszyła rozmiary przegranej kilka minut później. Podanie Iago Aspasa wykorzystał wtedy rezerwowy Gabriel Veiga, który zaskoczył zastępującego między słupkami bramki "Los Colchoneros" kontuzjowanego Jana Oblaka - Ivo Grbicia.
Atletico stać było jednak na jeszcze jedno trafienie. W końcówce spotkania kolejną indywidualną szarżę przeprowadził wprowadzony na boisko kilka minut wcześniej Matheus Cunha, a piłkę do własnej siatki skierował największy pechowiec meczu - Nunez.
Gładka wygrana pozwoliła Atletico Madryt awansować na czwarte miejsce w tabeli La Liga, na osiem dni przed derbową konfrontacją z Realem Madryt. Celta, która nieźle rozpoczęła sezon, zajmuje tymczasem pozycję w środku ligowej stawki.
Wojciech_Falenta 10 Sep 2022 · 22:56