Wielki powrót Zlatana Ibrahimovicia. Szwed poprowadził Milan do kolejnego zwycięstwa [WIDEO]

Cheng Tingting / PressFocus
Zlatan Ibrahimović w wielkim stylu wrócił do wyjściowego składu Milanu. Szwed strzelił dwa gole, a jego drużyna wygrała na wyjeździe z Cagliari 2:0.
Ibrahimović ostatni raz w pierwszej jedenastce Milanu pojawił się pod koniec listopada w meczu z Napoli. Potem pauzował z powodu kontuzji. Do gry wrócił w poprzedniej kolejce, lecz przeciwko Torino wszedł na boisko dopiero w końcówce.
Tym razem zagrał już od początku i poprowadził osłabiony Milan do zwycięstwa. Pierwszego gola Szwed strzelił już w 7. minucie, gdy wykorzystał rzut karny.
Ibrahimović wynik ustalił też w 7. minucie, ale drugiej połowy. 39-latek otrzymał podanie z głębi pola od Calabrii, z łatwością wyprzedził obrońców i mocnym uderzeniem pokonał Cragno. Był to już jego dwunasty gol w ósmym ligowym występie w tym sezonie.
Goście kończyli mecz w dziesiątkę, bo za dwie żółte kartki z boiska został usunięty Alexis Saelemaekers. Nie przeszkodziło im to jednak w dowiezieniu zwycięstwa do końca.
Na boisku wbrew przedmeczowym zapowiedziom nie pojawił się Sebastian Walukiewicz. Reprezentant Polski cały mecz spędził na ławce rezerwowych.
Milan po zwycięstwie wciąż prowadzi w ligowej tabeli. Nad drugim Interem ma trzy punkty przewagi. Cagliari jest siedemnaste.
Marcin Karbowski18 Jan 2021 · 22:37