Wielki skandal w meczu PSG, spotkanie przełożone! Sędzia techniczny oskarżony o rasizm [WIDEO]

Sceny ze spotkania Paris Saint-Germain - Basaksehir Stambuł zapiszą się z pewnością w historii Ligi Mistrzów. Mecz przerwano bowiem w pierwszej połowie. Arbitra technicznego oskarżono o rasizm.
Piłkarze Paris Saint-Germain przed meczem z Basaksehirem Stambuł znajdowali się w zdecydowanie najlepszej sytuacji w grupie H. Jakakolwiek zdobycz punktowa gwarantowała im miejsce w fazie pucharowej.
Już po kwadransie na stadionie zapanowało spore zamieszanie. Wszystko ze względu na zachowanie sędziego technicznego, który komunikując się z arbitrem głównym użył słowa "negro" pod adresem jednego z członków sztabu Basaksehiru.
Co prawda w Rumunii, skąd pochodzi sędzia, nie ma ono negatywnego nacechowania, lecz określenie mocno wzburzyło gości - sztab oraz zawodników rezerwowych.
Za ostrą reakcję wyrzucony został Demba Ba, którego główny arbiter ukarał czerwoną kartką. W ramach protestu zawodnicy mistrzów Turcji opuścili boisko.
Spotkanie zostało przerwane i na razie nie wiadomo, w jaki sposób skończy się cała sprawa. Warto zaznaczyć, że w dyskusji wzięli też udział zawodnicy PSG, którzy według medialnych doniesień wstawili się za rywalami.
AKTUALIZACJA - 23:05
Według najnowszych doniesień piłkarze Basaksehiru odmówili wznowienia gry we wtorkowy wieczór. Wkrótce spodziewany jest oficjalny komunikat UEFA. Wszystko wskazuje na to, że mecz zostanie dokończony w środę o 18:55. Takie doniesienia przekazali dziennikarze "RMC Sport".
AKTUALIZACJA - 23:15
Jest już oficjalny komunikat. Spotkanie zostanie wznowione w środę o 18:55, od 13. minuty. Do prowadzenia tego starcia wyznaczony zostanie nowy zespół sędziowski.
Maciej Pietrasik08 Dec 2020 · 21:43
Źródło: L'Equipe/Twitter