Wielki sukces Polaków w Tour de France! Bodnar pierwszy, a Kwiatkowski drugi na czasówce!

Radu Razvan/Shutterstock
Maciej Bodnar wygrał dwudziesty etap tegorocznej edycji Tour de France. Drugie miejsce zajął inny z Polaków, Michał Kwiatkowski.
Maciej Bodnar wyścig indywidualny na czas liczący 22,5 km z metą w Marsylii pokonał w czasie 28:15, co okazało się najlepszym wynikiem podczas dwudziestego etapu.
To życiowy sukces polskiego kolarza. Do tej pory najwyżej sklasyfikowany podczas Tour de France był w 2016 roku, kiedy zajmował trzecie miejsce ze startu wspólnego.
O sekundę gorszy okazał się inny z naszych zawodników, Michał Kwiatkowski - 28:16.
Na trzecim miejscu uplasował się natomiast lider i zwycięzca - jutro odbędzie się ostatni, tzw. etap przyjaźni - Tour de France 2017, Christopher Froome. To trzeci z rzędu triumf Brytyjczyka we francuskim wyścigu, łącznie ma na koncie cztery zwycięstwa.