Wielki sukces Ukraińców! Zostali młodzieżowymi mistrzami świata

alphaspirit / shutterstock
Reprezentacja Ukrainy pokonała Koreę Południową 3:1 (1:1) w finale MŚ U20 rozgrywanych w Polsce.
Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia. Już w 4. minucie sędzia wskazał na wapno, dyktując rzut karny na rzecz zawodników z Azji.
Chwilę później Kang-in Lee wykorzystał jedenastkę i mieliśmy 1:0 dla Korei Południowej. Na odpowiedź Ukraińców trzeba było czekać niemal trzydzieści minut.
W zamieszaniu w polu karnym Korei wykorzystał Vladyslav Supriaha. Do szatni zawodnicy zeszli przy wyniku remisowym.
Zaledwie siedem minut po powrocie na boisko było 2:1 dla Ukrainy. Płaskim strzałem po podaniu Yukhyma Konopli kolejnego gola zdobył Supriaha.
W końcówce spotkania kontra Ukraińców "zabiła mecz". Kapitalnym rajdem popisał się Heorhii Tsitaishvil, który świetnym strzałem w kierunku dalszego słupka podwyższył prowadzenie Ukraińców.
Ostatecznie Ukraińcy wygrali 3:1 i zostali młodzieżowymi mistrzami świata.