Wielki triumf Athletiku w Superpucharze! Cudowny gol dla Basków, czerwona kartka dla Messiego [WIDEO]

Christian Bertrand / Shutterstock.com
Superpuchar Hiszpanii dla Athletiku Bilbao. Baskowie po emocjonującym widowisku wygrali z Barceloną 3:2. Decydujący gol padł w dogrywce.
Długo na boisku nie działo się nic godnego uwagi. Emocje przyniosła dopiero końcówka pierwszej połowy. Jako pierwsza do siatki trafiła Barcelona. W 40. minucie po podaniu Alby w dobrej sytuacji był Messi, ale zablokowali go obrońcy Athletiku. W odpowiednim miejscu i czasu znalazł się jednak Griezmann, który płaskim strzałem pokonał Simona.
Athletic odpowiedział tuż po wznowieniu gry. W pole karne dośrodkował Williams, tam obrońców Barcelony uprzedził De Marcos i strzałem z bliska pokonał ter Stegena.
W 77. minucie cios zadali piłkarze Ronalda Koemana. Dembele i Alba rozegrali piłkę na lewym skrzydle, Hiszpan dośrodkował w pole bramkowe, a tam świetnie wyszedł do niej Griezmann. Francuz płaskim trafił do siatki.
Baskowie grali do końca i dostali za to nagrodę. W 90. minucie Muniain dośrodkował z rzutu wolnego, a w polu karnym znakomicie odnalazł się Villalibre, który z bliska zapakował piłkę do bramki. To był gol na wagę dogrywki.
Athletic zaczął ją znakomicie. W 93. minucie Muniain zagrał do Williamsa, ten odskoczył od pilnującego go Griezmanna i z linii pola karnego zakręcił tak, że piłka wpadła w samo okienko bramki Barcelony.
Barcelona nie potrafiła otrząsnąć się po tym ciosie. W końcówce pierwszej części dogrywki mogła stracić kolejnego gola Nunez, ale w doskonałej okazji nie trafił w piłkę.
Gracze Koemana przebudzili się dopiero w drugiej części dogrywki. Świetną okazję miał Griezmann, ale piłka po jego strzale z woleja poleciała daleko od bramki.
W końcówce Baskowie próbowali przesuwać grę w stronę pola karnego ter Stegena. Barcelona z kolei miała duże problemy z zawiązaniem groźnej akcji. Mecz kończyła w dziesiątkę, bo z boiska z czerwoną kartkę wyleciał Leo Messi. Argentyńczyk zdzielił ręką Villalibre. Reakcje na jego zachowanie znajdziecie TUTAJ.
Athletic zdobył Superpuchar Hiszpanii trzeci raz. Wcześniej triumfował w tych rozgrywkach w 1984 i 2015 roku.
Marcin Karbowski17 Jan 2021 · 23:31