Wielki triumf Athletiku w Superpucharze! Cudowny gol dla Basków, czerwona kartka dla Messiego [WIDEO]

Christian Bertrand / Shutterstock.com
Autor: Marcin Karbowski 17 sty 2021 | 23:31
Superpuchar Hiszpanii dla Athletiku Bilbao. Baskowie po emocjonującym widowisku wygrali z Barceloną 3:2. Decydujący gol padł w dogrywce.
Długo na boisku nie działo się nic godnego uwagi. Emocje przyniosła dopiero końcówka pierwszej połowy. Jako pierwsza do siatki trafiła Barcelona. W 40. minucie po podaniu Alby w dobrej sytuacji był Messi, ale zablokowali go obrońcy Athletiku. W odpowiednim miejscu i czasu znalazł się jednak Griezmann, który płaskim strzałem pokonał Simona.
Athletic odpowiedział tuż po wznowieniu gry. W pole karne dośrodkował Williams, tam obrońców Barcelony uprzedził De Marcos i strzałem z bliska pokonał ter Stegena.
W 77. minucie cios zadali piłkarze Ronalda Koemana. Dembele i Alba rozegrali piłkę na lewym skrzydle, Hiszpan dośrodkował w pole bramkowe, a tam świetnie wyszedł do niej Griezmann. Francuz płaskim trafił do siatki.
Baskowie grali do końca i dostali za to nagrodę. W 90. minucie Muniain dośrodkował z rzutu wolnego, a w polu karnym znakomicie odnalazł się Villalibre, który z bliska zapakował piłkę do bramki. To był gol na wagę dogrywki.
Athletic zaczął ją znakomicie. W 93. minucie Muniain zagrał do Williamsa, ten odskoczył od pilnującego go Griezmanna i z linii pola karnego zakręcił tak, że piłka wpadła w samo okienko bramki Barcelony.
Barcelona nie potrafiła otrząsnąć się po tym ciosie. W końcówce pierwszej części dogrywki mogła stracić kolejnego gola Nunez, ale w doskonałej okazji nie trafił w piłkę.
Gracze Koemana przebudzili się dopiero w drugiej części dogrywki. Świetną okazję miał Griezmann, ale piłka po jego strzale z woleja poleciała daleko od bramki.
W końcówce Baskowie próbowali przesuwać grę w stronę pola karnego ter Stegena. Barcelona z kolei miała duże problemy z zawiązaniem groźnej akcji. Mecz kończyła w dziesiątkę, bo z boiska z czerwoną kartkę wyleciał Leo Messi. Argentyńczyk zdzielił ręką Villalibre. Reakcje na jego zachowanie znajdziecie TUTAJ.
2 - 3
17 sty 2021 | 21:00 (zakończony)

Przebieg meczu

46'
O. Mingueza
57'
(anulowano)
Dogrywka
106'
F. Trincao
106'
Jon Morcillo Conesa
110'
114'
120'
1'

1600 PLN

Na start 1600 PLN: gra bez ryzyka do 600 zł, bonus od depozytu 1000 PLN. Kod MEGABONUS

584 PLN

Kod promocyjny MECZYKI - freebet 34 PLN za pierwszą wpłatę + cashback 500 PLN + bonus 50 PLN

Dyskusja 152

17 sty 2021 | 23:32
0
Co Bilbao pojechało. Wow! Wywalili Real i Barcę! Brawo
18 sty 2021 | 00:56
0
Ból dupy kibiców Barki, którzy 3 dni temu śmiali się z Realu - BEZCENNY.
17 sty 2021 | 23:35
0
Widziałem tylko drugą połowę dogrywki. Ale ból dupy i stronniczość komentatorów Eleven biła tak po oczach, że cieszę się, że widziałem tylko 15 minut...
Messi sprzedaje lepe gościowi, a komentator od razu, że był sprowokowany xD I że powinien dostać żółtą kartkę za prowokacje xD Co on pierwszy mecz w życiu oglądał czy jak?
17 sty 2021 | 23:50
0
Oni zawsze byli za Barcą. Już na twiterze nie raz oberwało im się od ludzi, którzy oglądają mecze w Eleven za tę stronniczość.
17 sty 2021 | 23:36
0
Co to się dzieje z wielkimi klubami? Bayern wtopa, Atletico wtopa, Real wtopa, Barcelona wtopa. A tak na marginesie Messiemu się nie dziwię. Cały mecz sędzia w ch*ja leciał i nie dawał kartek dla Bilbao. Brzydki mecz na słabym poziomie.
17 sty 2021 | 23:40
0
Bilbao to jak pizdy , de jong dostał tak w twarz i wstał od razu a te pizdy do dotknięcie to leży bo na czas.

0
Mieli sędziego, który ma obsesję na punkcie Barcelony i nie powinien być sędzią i to wykorzystywali od pierwszej minuty do ostatniej.
18 sty 2021 | 00:48
0
Karma go w końcu dopadła! Już wiele razy na przestrzeni ostatnich 10 lat powinien obejrzeć drugą zółtą kratkę i zawsze sędziowie nie mieli jaj.
Fatalne zachowanie, szczególnie jako kapitan na którego sie nie nadaje. Fakt, nie opinia.
18 sty 2021 | 01:21
0
podaj nam mecze
"Wiele" tak żeby z 5 chociaż było
18 sty 2021 | 01:30
Haha, wszędzie będziesz pisał te komentarze bo boli dupa?
Czy może ksiażke piszesz? Każdy kto śledzi ligę hiszpańską i nie jest visca dzieckiem zgodzi się ze mną.
0
Na pewno Twój Wielki Lionel kopał w 2011r w kibiców na Camp Nou i kilka lat temu za faul na Filipie Luisie z Atletico też powinien wyłapać. Resztę sobie sam poszukaj skoro masz taki ból 4 liter i za dużo czasu :)
18 sty 2021 | 02:11
0
Haha +1. Celna riopsta na ból dupy tego dupka, co wszystkim odpisuje z żalu i frustracji... xD
21 sty 2021 | 04:22
0
Proste kolego 👍
Ciebie za to kojarzę, że zazwyczaj piszesz merytorycznie
21 sty 2021 | 12:08
0
Staram się, jak mogę. Czasem nawet jakoś tam wychodzi.
18 sty 2021 | 10:23
0
"wiele meczy" po czym podajesz sytuację z 2011 roku ?
0 konkretów typowe jak trzeba coś udowodnić
18 sty 2021 | 02:53
Nie oglądam jakoś sporo meczów Barcelony, ale nie musiałem w sumie by zobaczyć, że Messi był traktowany lżej niż reszta.

Ale spokojnie, nie tylko on. Jak bym był sędzią to w ogóle bym napierdalał kartki, a w szczególności za symulowanie i pajacowanie jak w sytuacji gdzie Caicedo wypierdala się o piłkę (w sumie to pajac kładzie się już wcześniej), by bez kontaktu wymusić karnego. Za to prędzej bym wpierdalał czerwa.
Choć Messiemu dziś się zdecydowanie należało. W sumie za ostatni całokształt, bo mu trochę odpierdala.
0

Choć Messiemu dziś się zdecydowanie należało, bo mu zerwało tynk nieźle. W sumie za ostatni całokształt, bo mu trochę odpierdala.
17 sty 2021 | 23:57
Coś mało kibiców Barcy pod tym newsem. W tygodniu naśmiewali sie z porażki Realu szydzili a teraz sami sedzą w norze. Karma wraca.
0
Coś mało kibiców Barcy pod tym newsem. W tygodniu pod newsem o meczu Real - Bilabo praktycznie były tylko ich szydercze komentarze i przechwałki jak to rozjadą Bilbao. Dzisiaj chyba w norze sie schowali ciekawe.
18 sty 2021 | 00:10
0
Bo jutro do szkoły idą ;) Od jutra klasy 1-3 mają normalnie zajęcia :) Jak wrócą to coś tam napiszą, że sędzia przekupiony, Messiego będą bronić itd :D
18 sty 2021 | 00:13