Wielki wyczyn Leo Messiego. Wskoczył na czwarte miejsce w rankingu, niedługo przejdzie do historii Interu

Leo Messi zdobył dwie bramki w meczu z Dallas FC, dzięki czemu poprawił swój dorobek w nowym klubie. Od poniedziałku jest jednym z najlepszych strzelców w historii Interu Miami.
Transfer Leo Messiego do klubu zarządzanego przez Davida Beckhama odmienił ekipę z Florydy. W czterech ostatnich meczach zanotowali oni cztery zwycięstwa. Nie inaczej było w spotkaniu z Dallas FC.
Mecz rozgrywany na obiekcie rywala rozpoczął się dla piłkarzy Interu Miami bardzo dobrze. Już w 6. minucie starcia jego wynik otworzył Leo Messi. Mimo to do głosu doszli rywale, którzy w pewnej chwili prowadzili już 4:2.
Pod koniec pojedynku znów dał o sobie znać Messi. Reprezentant Argentyny doprowadził do remisu, dogrywki i finalnie też rzutów karnych. Te zdecydowanie lepiej wykonywali piłkarze Interu Miami, którzy wygrali 5:3.
Dublet mistrza świata z Kataru poprawił jego dorobek w nowych barwach. Na koncie gwiazdy znajdują się już cztery mecze, siedem bramek oraz asysta. Fantastyczny początek pozwolił doświadczonego piłkarzowi znaleźć się wśród najlepszych strzelców w historii tego klubu.
Jak twierdzą statystyki, dwa trafienia zdobyte w meczu z Dallas FC pozwoliły 36-latkowi przesunąć się na czwarte miejsce w tabeli najlepszych strzelców Interu Miami. Przed Leo Messim znajduje się już jedynie trzech graczy.
Lepszym dorobkiem strzeleckim od doświadczonego piłkarza mogą się pochwalić Gonzalo Higuain (29 trafień), Leonardo Campana (16) i Robert Taylor (8). Kolejny gol Messiego zagwarantuje mu miejsce na podium.
Najbliższe spotkanie z udziałem amerykańskiego zespołu zostanie rozegrane 11 sierpnia. Na ten moment nie wiadomo jednak, kto będzie jego rywalem.
Piotr Sidorowicz 07 Aug 2023 · 16:40
Źródło: Daily Mail