Ogromne emocje w Superpucharze Polski! O wszystkim zadecydowały rzuty karne

Łukasz Sobala / Press Focus
Autor: Marcin Karbowski 17 lip 2021 | 22:11
Raków Częstochowa zdobył Superpuchar Polski. Jej mecz z Legią Warszawa rozstrzygnął się dopiero w konkursie rzutów karnych.
Raków objął prowadzenie już w 10. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzelał Niewulius, piłka dotarła do Tudora, a ten skierował ją do bramki.
W pierwszej połowie zdecydowanie lepsze wrażenie sprawiał Raków, który wygrywał rywalizację w środku pola. Drugiego gola mógł strzelić w 23. minucie, ale groźny strzał Tijanicia obronił Miszta.
Legia odpowiedziała dopiero w drugiej połowie. Blisko zdobycia bramki był Lopes, ale piłka po jego strzale uderzyła w poprzeczkę.
W 59. minucie Michniewicz przeprowadził aż cztery zmiany. Na boisko weszli Emreli, Kapustka, Luquinhas i Skibicki. Ostatni z nich po chwili mógł strzelić gola. Piłka po jego efektownym woleju poszybowała minimalnie nad bramką.
W 79. minucie do bramki Legii trafił Lopez. Po analizie VAR jego gol nie został jednak uznany. Sędzia Sylwestrzak uznał, że na wcześniejszym etapie akcji Musiolik sfaulował Wieteskę.
Legia przycisnęła w końcówce. Mistrzowie Polski wyrównali w trzeciej minucie doliczonego czasu gry. Z prawej strony dośrodkował Juranović, z piłką minął się wychodzący z bramki Kovacević, a z bliska do siatki wbił ją Emreli.
Superpuchar jest dopiero drugą zdobyczą w historii Rakowa. Z kolei Legia przegrała już swój ósmy z rzędu mecz o to trofeum.
Mecz rozstrzygnął się dopiero w rzutach karnych. Kluczowa okazała się druga kolejka. Najpierw Kovacević obronił strzał Kapustki, a po chwili Lopez pewnym uderzeniem pokonał Misztę. Legia nie odrobiła straty jednego trafienia. Konsekwencji nie miało nawet pudło Arsenicia - wcześniej piłkę w słupek posłał Emreli. Raków wygrał w karnych 4:3.
Dla klubu z Częstochowy to pierwszy Superpuchar w historii. Legia tymczasem w meczach o to trofeum śrubuje niezwykłą passę. Piszemy o niej TUTAJ.
.
1 - 1 (3-4)
17 lip 2021 | 20:00 (zakończony)

Przebieg meczu

77'
Bartosz Kapustka
81'
Josip Juranovic
86'
(B. Lederman)
90'
3'

2720 PLN

Zwrot do 600 PLN za przegrany pierwszy zakład, z obrotem 1x po dowolnym kursie! Do tego 20 PLN za darmo i 2100 PLN od drugiej wpłaty

1500 PLN

Zwrot do 1300 PLN, jeśli zakończysz pierwszy tydzień na minusie, oraz 200 PLN podwojenia pierwszej wpłaty

Fuksiarz
500 PLN

Cashback 500zł bez obrotu na start, a potem cashback od każdego kuponu. Kod promocyjny MECZYKI

Dyskusja 96

17 lip 2021 | 22:12
0
sędzia starał się jak mógł żeby legia wygrała ale nie pykło :) brawa dla Rakowa!
17 lip 2021 | 22:14
0
Akurat pod względem sędziowania był to bardzo dobry mecz, szkoda Legii.
17 lip 2021 | 22:43
Nie minusowaclć mnie idioci?
0
Nie minusowaclć mnie idioci!
17 lip 2021 | 22:54
0
Ta 2 bramka była niesłusznie anulowana moim zdaniem. Tak jak mówisz. Brawo Raków. Super gra ofensywna. Coś co w naszej lidze jest pożądane :)
17 lip 2021 | 23:10