Wielkie lanie na Camp Nou! Barcelona upokorzyła Real! Hat-trick Luisa Suareza [WIDEO]

jose.breton / shutterstock.com
Barcelona nie dała żadnych szans Realowi Madryt! Mistrzowie Hiszpanii rozbili największego rywala aż 5:1. Trzy gole strzelił Luis Suarez.
Przed meczem eksperci zastanawiali się, jaki wpływ na grę Barcelony będzie miał Leo Messi. Nieobecność świetnego Argentyńczyka nie była jednak widoczna - drużyna Valverde była wyjątkowo zmotywowana i pewna siebie. Gospodarze przejęli inicjatywę od samego początku meczu. Prowadzenie objęli już w 11. minucie. Ivan Rakitić wypuścił lewą stroną Jordiego Albę, ten dośrodkował do Philippe Coutinho, a Brazylijczyk nie miał problemu z trafieniem do bramki.
W 19. minucie piłkę oo niepewnym zachowaniu obrońców Realu przejął Arthur, technicznie kopnął sprzed pola karnego, ale Courtois w rewelacyjnym stylu sparował piłkę.
W 28. minucie Varane staranował w polu karnym Suareza. Choć sytuacja wydawała się klarowna, sędzia Sanchez Martinez podyktował jedenastkę, którą na gola zamienił sam poszkodowany.
Real w pierwszej połowie nie miał żadnych argumentów - stać go było tylko na pojedyncze zrywy. "Królewscy" sprawiali wrażenie sparaliżowanych, podejmowali złe decyzje, mieli olbrzymie problemy z wyprowadzeniem akcji z własnej połowy. Na kilkanaście minut odżyli po przerwie, gdy Lopetegui zdecydował się na wprowadzenie do gry Vazqueza i przejście na grę trzema obrońcami. Efekt przyszedł już w 50. minucie, gdy kontaktowego gola dla Realu strzelił Marcelo.
"Królewscy" po zdobyciu bramki osiągnęli przewagę i mieli kilka okazji do wyrównania: w dobrej sytuacji spudłował Ramos, a Modrić trafił w słupek. Barcelona przebudziła się po kwadransie drugiej połowy. Mogła podwyższyć prowadzenie, gdy po wspaniałej akcji Suarez uderzył w słupek.
Barcelona zadała trzeci cios w 75. minucie. Kontrę rozpoczął wprowadzony chwilę wcześniej Dembele, odegrał do Roberto, a jego dośrodkowanie świetnym strzałem głową wykończył Suarez.
Chwilę po strzeleniu gola Suarez powinien wylecieć z boiska za brutalny faul na Nacho, ale sędzia oszczędził go i ukarał tylko żółtą kartką. Dzięki temu Urugwajczyk mógł strzelić jeszcze jednego gola - w końcówce lekką podcinką przerzucił piłkę nad Courtois.
W końcówce Barcelona zyskała niesamowitą swobodę i sunęła z kolejnymi atakami. Jeden z nich zakończył się golem. W 87. minucie akcję Dembele celnym strzałem zamknął Arturo Vidal.
Kamil Kaczmarek28 Oct 2018 · 18:05