Wielkie przełamanie Jagiellonii Białystok! Festiwal pięknych goli w Ekstraklasie [WIDEO]

Michał Kosc/Pressfocus
Jagiellonia Białystok odniosła upragnione zwycięstwo w Ekstraklasie. Ekipa Macieja Stolarczyka pokonała Górnik Zabrze 2:1.
Przed tym meczem Jagiellonia znajdowała się w katastrofalnej formie. Nasz dziennikarz, Tomasz Włodarczyk, informował, że Maciej Stolarczyk gra dziś o posadę, o czym szerzej pisaliśmy TUTAJ.
"Jaga" źle rozpoczęła spotkanie z Górnikiem Zabrze. W 24. minucie do siatki trafił Lukas Podolski, który oddał przepiękny strzał,
Jagiellonia błyskawicznie odpowiedziała na to trafienie mistrza świata. Równie fenomenalnym uderzeniem z dystansu popisał się Rui Nene.
W doliczonym czasie pierwszej połowy drużyna Stolarczyka objęła prowadzenie. Tym razem na listę strzelców wpisał się najlepszy strzelec "Jagi", Marc Gual. Hiszpan na raty wykorzystał rzut karny.
W 57. minucie Gual znów skierował piłkę do siatki. Tym razem gol napastnika gospodarzy nie został uznany z powodu pozycji spalonej.
Ostatecznie Jagiellonia dowiozła prowadzenie i wygrała pierwszy mecz od 11 lutego. Zespół z Białegostoku awansował na 13. miejsce w tabeli. Z kolei Górnik Zabrze jest przedostatni ze stratą jednego punktu do bezpiecznej strefy.
Adam Kłos11 Mar 2023 · 21:56