Wielkie zwycięstwo Łomży Vive Kielce! Mistrzowie Polski pokonali słynną FC Barcelonę [WIDEO]

Piłkarze ręczni Łomży Vive Kielce odnieśli w czwartkowy wieczór wielkie zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Polski zespół pokonał na wyjeździe 32:30 słynną FC Barcelonę.
Futbolowa sekcja "Blaugrany" znajduje się obecnie w sporym kryzysie, ale szczypiorniści wciąż należą do ścisłej światowej czołówki. W poprzednim sezonie to właśnie oni wygrali Ligę Mistrzów.
Obrońcy tytułu na własnym parkiecie nie przegrali w tych rozgrywkach od blisko sześciu lat. Co ciekawe, wówczas także musieli uznać wyższość drużyny z Kielc.
Początek spotkania był dość wyrównany, ale od stanu 5:4 dla Vive to Barcelona zaczęła dominować na parkiecie. W efekcie kilka minut później gospodarze prowadzili już 10:6.
Na szczęście taki stan rzeczy nie trwał zbyt długo. Mistrzowie Polski, głównie za sprawą doskonałej gry Dylana Nahiego, Arkadiusza Moryty oraz Andreasa Wolffa, szybko doprowadzili do wyrównania.
Końcówka pierwszej części spotkania była znakomita w wykonaniu Vive. Goście schodzili na przerwę przy trzybramkowej przewadze - na tablicy wyników widniał rezultat 16:19.
W drugiej części spotkania "Barca" rzuciła się do odrabiania strat. Zmniejszyła przewagę polskiej drużyny do jednego gola, ale ani razu nie zdołała doprowadzić do remisu.
Po emocjonującej końcówce Vive zwyciężyło ostatecznie 32:30. Dzięki temu umocniło się na czele grupy B z sześcioma zwycięstwami w siedmiu meczach. Nad dzisiejszym rywalem kielczanie mają już trzy punkty przewagi.

FC Barcelona - Łomża Vive Kielce 30:32 (16:19, 14:13)

Maciej Pietrasik18 Nov 2021 · 22:44