Wielkie zwycięstwo Marcina Tybury! Znokautował rywala w pierwszej rundzie [WIDEO]

Marcin Tybura odniósł bezdyskusyjne zwycięstwo na gali UFC Fight Night w Las Vegas. Polak pokonał Walta Harrisa.
Zawodnik z Uniejowa przystępował do tego starcia w świetnej formie. Tybura wygrał cztery poprzednie walki, pokonując Sergeya Spivaka, Maksima Griszyna, Bena Rothwella oraz Grega Hardy'ego.
Tym razem rywal był z jeszcze wyższej półki. Walt Harris do wczoraj legitymował się bilansem 13-10 w mieszanych sztukach walki. Amerykanin zajmował także 8. miejsce w rankingu zawodników UFC kategorii heavyweight.
Początek starcia również należał do niego. Harris w pierwszych minutach walki wyprowadził serię ciosów i zmusił Tyburę do defensywy. Przez chwilę wydawało się, że kwestią czasu jest znokautowanie Polaka, który starał się uciekać do klinczu, żeby przerwać lawinę uderzeń.
W końcu jednak Tybura zaskoczył rywala. W pewnym momencie 35-latek zablokował cios nogą Harrisa i sprowadził go do parteru. Szybko ustawił sobie Amerykanina w dogodnej dla siebie pozycji. Polak jeszcze w pierwszej rundzie wygrał przez techniczny nokaut. Tym samym przedłużył passę zwycięstw do pięciu.
Wygrana z wyżej notowanym przeciwnikiem znacznie przybliża Tyburę do upragnionej walki o pas mistrzowski.
Adam Kłos06 Jun 2021 · 06:23