Wisła Kraków wygrała, ale rady nie dała. "Biała-Gwiazda" skazana na baraże o Ekstraklasę [WIDEO]

Krzysztof Porębski / PressFocus
Wisła Kraków pokonała Górnika Łęczna 3:0 (2:0). "Biała Gwiazda" nie zdołała jednak wskoczyć na drugie miejsce w tabeli i o awans powalczy w barażach.
Wisła Kraków, po niespodziewanej porażce z Zagłębiem Sosnowiec, do bezpośredniego awansu potrzebowała nie tylko swojego zwycięstwa, ale też potknięcia największych rywali. Połowa z tego scenariusza została zrealizowana.
Podopieczni Radosława Sobolewskiego na prowadzenie wyszli już w 14. minucie. Do siatki trafił wówczas Michał Żyro, ale to i tak było zbyt mało, aby wskoczyć na drugą lokatę.
Sytuacji nie zmienił nawet gol Dawida Szota z 30. minuty. Goście realizowali swój plan perfekcyjnie, lecz nie mogli świętować nawet promocji na trzecią lokatę, tym bardziej, że Termalica Bruk-Bet również nie próżnowała.
Po zmianie stron "Biała Gwiazda" nadal była stroną dominującą, ale nie grzeszyła pod względem celności. Zmienił to dopiero Mateusz Młyński, który w 86. minucie strzelił efektownego gola i ustalił wynik spotkania na 3:0 (2:0).
Tym samym Wisła zajęła 4. miejsce w bieżącym sezonie Fortuna 1. Ligi, bowiem "Słoniki" pokonały Arkę Gdynia 2:1. Oznacza to, że o awans do Ekstraklasy ekipa Sobolewskiego będzie musiała powalczyć w barażach. Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ.
Hubert Kowalczyk03 Jun 2023 · 19:24