Wisła Płock górą w hicie Ekstraklasy! "Nafciarze" lepsi od Legii Warszawa [WIDEO]

Adam Starszynski/Pressfocus
Wisła Płock odniosła zwycięstwo w hicie 13. kolejki Ekstraklasy. "Nafciarze" pokonali Legię Warszawa 2:1.
Pierwszy celny strzał w tym meczu oddał Maciej Rosołek. Krzysztof Kamiński złapał piłkę po uderzeniu napastnika Legii. Chwilę później Rosołek znacznie chybił, próbując zaskoczyć bramkarza Wisły z dystansu.
W 17. minucie nastąpiła odpowiedź "Nafciarzy". Martin Sulek dośrodkował do Mateusza Lewandowskiego, który jednak przestrzelił, znajdując się w polu karnym Legii. W 24. minucie czujność zachował Kamiński. Golkiper gospodarzy obronił strzał Carlitosa.
Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis. W pierwszych trzech kwadransach obie drużyny miały problem z kreowaniem ciekawych akcji w ofensywie.
W drugiej połowie wynik spotkania otworzyli gospodarze. W 56. minucie do siatki trafił Mateusz Lewandowski. Radość Wisły nie trwała jednak długo.
Już w 60. minucie arbiter zdecydował się podyktować rzut karny dla przyjezdnych z Warszawy. Jedenastkę na bramkę zamienił Josue.
Legia chciała pójść za ciosem. W 65. minucie Carlitos odnalazł się w polu karnym Wisły, ale Kamiński poradził sobie z jego uderzeniem.
Na prowadzenie ponownie wyszli za to podopieczni Pavola Stano. W 73. minucie Kacpra Tobiasza pokonał Łukasz Sekulski.
Legia już nie zdołała doprowadzić do remisu, przez co zajmuje trzecie miejsce w ligowej tabeli. Wisła wskoczyła na pozycję wicelidera ze stratą dwóch punktów do Rakowa Częstochowa.
Po meczu sporo mówi się o kontrowersyjnym zachowaniu Josue. Po ostatnim gwizdku kapitan Legii z niewiadomych przyczyn nie chciał podać ręki Łukaszowi Sekulskiemu, o czym szerzej piszemy TUTAJ.
Adam Kłos14 Oct 2022 · 22:29