Władze La Liga rzucają kłody pod nogi hiszpańskim klubom. Upada transfer Cavaniego do półfinalisty LM

Władze La Liga rzucają kłody pod nogi hiszpańskim klubom. Upada transfer Cavaniego do półfinalisty LM
Xinhua / Press Focus
Autor: Hubert Kowalczyk 06 Sie 2022 | 11:54
Edinson Cavani był już po słowie z Villarrealem w sprawie przenosin do zespołu z Hiszpanii. Hiszpańskie media donoszą jednak, że taki transfer jest obecnie bardzo mało prawdopodobny.
Od początku lipca 2022 roku Edinson Cavani szuka nowego pracodawcy. Doświadczony Urugwajczyk jest wolnym zawodnikiem, ponieważ wygasła jego umowa z Manchesterem United.
Dalsza część tekstu pod wideo
W ciągu ostatniego miesiąca napastnik był łączony z przenosinami do licznych zespołów. Najbliżej zakontraktowania piłkarza był Villarreal. Sam Cavani wstępnie zaakceptował ofertę kontraktu, którą otrzymał od "Żółtej Łodzi Podwodnej".
Na drodze do głośnego transferu stanęły jednak wewnętrzne przepisy. Jakub Kręcidło podaje, że hiszpański klub nie może sobie pozwolić na rejestrację 35-latka, zanim nie sprzeda jakiegoś zawodnika.
Wszystko przez wzgląd na Financial Fair Play, które obowiązuje w La Liga. Jego zasadność regularnie kwestionują przedstawiciele niemal wszystkich zespołów, lecz władze pozostają nieugięte.
Jakub Kręcidło dodaje, że sam Edinson Cavani nie chce czekać, zanim Villarreal spełni wspomniane wymogi. W związku z tym Urugwajczyk znajduje się bliżej przenosin do Boca Juniors, które również jest zainteresowane jego usługami.
Oglądaj
Oglądaj
  • Nieszablonowi eksperci
  • Największa przestrzeń studyjna
  • Niebawem sporo nowych formatów
Źródło: Jakub Kręcidło

Dyskusja 2