Włosi medalistami Ligi Narodów! Mistrzowie Europy pokonali Holandię po szalonym meczu [WIDEO]

Włochy pokonały Holandię w meczu o brązowe medale Ligi Narodów. Podopieczni Roberto Manciniego wygrali 3:2.
Włosi musieli wystąpić w spotkaniu o trzecie miejsce z powodu porażki 1:2 w półfinale z Hiszpanią. Z kolei Holandia po dogrywce odpadła na rzecz Chorwacji, przegrywając 2:4.
Dzisiejsze spotkanie znacznie lepiej rozpoczęli "Azzurri". Już w 6. minucie Federico Dimarco oddał precyzyjny strzał, z którym nie poradził sobie Justin Bijlow. Dla wahadłowego Interu było to drugie trafienie w seniorskiej kadrze.
Po kwadransie Virgil van Dijk odnalazł się w polu karnym rywali, po czym oddał strzał głową. Uderzenie stopera Liverpoolu zablokował Francesco Acerbi. Holendrzy sugerowali jeszcze, że Włoch zagrał ręką, jednak powtórki pokazały, że piłka odbiła się od jego pleców. Arbiter nawet nie rozważał podyktowania jedenastki.
W 20. minucie Davide Frattesi skierował piłkę do siatki. Sędziowie długo analizowali, czy pomocnik Sassuolo w tej sytuacji nie dotknął futbolówki ręką. Ostatecznie uznano, że nie doszło do żadnego złamania przepisów i bramka została uznana.
Włosi szukali trzeciego trafienia. W 27. minucie Dimarco huknął nad poprzeczką. Pod koniec pierwszej połowy doszło do nieprzyjemnego zdarzenia. Alessandro Buongiorno zablokował głową uderzenie Langa z rzutu wolnego. Stoper musiał być opatrywany, ponieważ zaczęła mu lecieć krew z nosa. Na szczęście po krótkiej przerwie debiutant był w stanie kontynuować grę.
Tuż przed przerwą Cody Gakpo stanął przed doskonałą sytuacją na zdobycie bramki kontaktowej. Zawodnik Liverpoolu trafił jednak obok słupka. Po trzech kwadransach Włosi prowadzili 2:0.
W 48. minucie Gakpo nie wykorzystał kolejnej okazji w polu karnym. Gianluigi Donnarumma obronił strzał napastnika "Oranje". W odpowiedzi zaatakowali Włosi i Virgil van Dijk musiał zablokować szarżującego Wilfrieda Gnonto.
W 68. minucie Holendrom udało się chwilowo zmniejszyć straty za sprawą trafienia Stevena Bergwijna. Radość podopiecznych Ronalda Koemana nie trwała długo. Niedługo potem trzecią bramkę dla "Azzurrich" zdobył Federico Chiesa.
W 83. minucie Holendrzy sprytnie rozegrali rzut wolny, po którym Wout Weghorst trafił do siatki. Gol środkowego napastnika nie został jednak uznany ze względu na pozycję spaloną. W 89. minucie bramkę kontaktową zdobył za to Georginio Wijnaldum.
Holendrzy atakowali, ale nie zdołali doprowadzić do remisu. Ostatecznie Włosi wygrali 3:2 i zajęli trzecie miejsce w Lidze Narodów. Jeszcze dziś o godzinie 20:45 odbędzie się finałowe spotkanie Chorwacja - Hiszpania. Będziecie mogli je śledzić w naszym serwisie, dzięki relacji na żywo. Serdecznie zapraszamy.
Adam Kłos18 Jun 2023 · 17:02