Włosi pokonali Bośnię i Hercegowinę! To oni pojadą na finałowy turniej Ligi Narodów [WIDEO]

Reprezentacja Włoch wygrała na wyjeździe z Bośnią i Hercegowiną w szóstej kolejce Ligi Narodów. Tym samym zapewniła sobie pierwsze miejsce w grupie i udział w turnieju finałowym rozgrywek.
Włosi w minioną niedzielę pokonali Polskę i mieli wszystko w swoich rękach. Wygrana z Bośnią dawała im pierwsze miejsce w grupie i awans do turnieju finałowego. Tej okazji nie mogli zmarnować.
I rzeczywiście - od początku przeważali, szukając trafienia, które uspokoiłoby mecz. Już w 6. minucie Andrea Belotti uderzył obok słupka. Napastnik więcej szczęścia miał kwadrans później. Jego uderzenie wpadło do siatki i Włosi objęli prowadzenie.
Bośniacy chcieli odpowiedzieć, ale nie mieli odpowiednich argumentów po swojej stronie. W 26. minutach uderzał Pirić, ale Donnarumma był na posterunku.
Po przerwie przyjezdni kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku i zadali kolejny cios. Tym razem Locatelli zagrał do Berardiego, a ten uderzył z powietrza i pokonał golkipera rywali.
Włosi ostatecznie wygrali 2:0. Rywalizację w grupie "1" zakończyli z 12 punktami na koncie. Dało im to pierwszą lokatę i awans do turnieju finałowego Ligi Narodów.
Daniel Makarewicz18 Nov 2020 · 22:35