Włosi złamali Austrię dopiero w dogrywce! Faworyt najadł się strachu [WIDEO]

Autor: Marcin Karbowski 26 cze 2021 | 23:33
Reprezentacja Włoch awansowała do ćwierćfinału mistrzostw Europy. Drużyna Roberto Manciniego wygrała po dogrywce z Austrią 2:1.
Początek meczu był zaskakujący. Inicjatywę przejęli Austriacy, którzy długo utrzymywali się przy piłce i rozgrywali ją na połowie Włochów. Ci szukali okazji do kontrataku.
Pierwszy groźny wyprowadzili w 14. minucie, gdy na bramkę Bachmanna ruszył Insigne. Jego strzał był jednak kiepski. Austriacki bramkarz pewnie złapał piłkę.
Dwie minuty później Bachmann bronił już intuicyjnie - nogą odbił piłkę po strzale Barelli z dystansu.
Najbliżej zdobycia bramki był jednak Ciro Immobile, który oddał zaskakujący strzał z dystansu. Piłka zatrzymała się na słupku. Zobaczycie to TUTAJ.
Austriacy mieli świetną okazję krótko po rozpoczęciu drugiej połowy. Z rzutu wolnego z 18 metrów strzelał Alaba, ale piłka poleciała nad poprzeczką.
Włosi nie mieli pomysłu na rozmontowanie obrony rywali. Austriacy z kolei grali odważniej. Niewiele brakowało, a dałoby to efekt w 65. minucie, gdy piłkę do bramki wbił Arnautović. Szerzej o sytuacji piszemy TUTAJ.
Żadna z drużyn nie potrafiła strzelić gola, więc konieczna okazała się dogrywka. W niej kluczowi byli zmiennicy wpuszczeni na boisko przez Manciniego.
Włosi od razu przyspieszyli. W 94. minucie świetnie w pole karne piłkę wrzucił Spinazzola, Chiesa wymanewrował Laimera i mocnym strzałem nie dał szans Bachmannowi.
Niewiele brakowało, a w 104. minucie byłoby 2:0. Świetnie z rzutu wolnego przymierzył Insigne, ale Bachmann zdołał sparować piłkę na rzut rożny.
Co nie udało się piłkarzowi Napoli, po chwili zrobił Pessina. Po dośrodkowaniu w pole karne piłkę zgrał Acerbi, a gracz Atalanty potężnym strzałem podwyższył prowadzenie swojego zespołu.
Austriacy dzielnie walczyli. Blisko gola w 111. minucie Sabitzer, który w jednej akcji zmarnował dwie dogodne okazje. Za pierwszym razem skiksował, a po chwili z kilku metrów kopnął obok bramki.
Kontaktowego gola Austria strzeliła w 114. minucie. Po rzucie rożnym w bardzo trudnej sytuacji główkował Kalajdzić - uderzał piłkę blisko murawy, będąc poza światłem bramki. Mimo tego wcisnął ją do siatki. Zobaczycie to TUTAJ.
Napór Austriaków nie słabł, ale nie dał wyrównania. W kolejnej rundzie Włosi zmierzą się ze zwycięzcą meczu Belgia - Portugalia.

2720 PLN

Zwrot do 600 PLN za przegrany pierwszy zakład, z obrotem 1x po dowolnym kursie! Do tego 20 PLN za darmo i 2100 PLN od drugiej wpłaty

1500 PLN

Zwrot do 1300 PLN, jeśli zakończysz pierwszy tydzień na minusie, oraz 200 PLN podwojenia pierwszej wpłaty

Fuksiarz
500 PLN

Cashback 500zł bez obrotu na start, a potem cashback od każdego kuponu. Kod promocyjny MECZYKI

Dyskusja 49

26 cze 2021 | 23:34
0
Patrze sobię na tych chłopaków co mają w nogach 120 minut i mam przebłyski powrotu Płachety i nwm co myśleć...
26 cze 2021 | 23:37
0
Płachety czy Puchacza?
Tego od Wieniawy tak?
26 cze 2021 | 23:38
0
Kto to jest Wieniawa? Następna pseudo celebrytka?
0
Austriaccy kibice mogą być dumni z postawy swoich reprezentantów w tym turnieju.
0
Ta bramka na 2:1? Mistrzostwo świata... To tak jakbyś miał strzelić z kąta 0
27 cze 2021 | 07:03
0
Tylko te końcówki nazwisk niektóre jakieś takie nieaustryjackie. Adolf się w grobie przewraca🤪
0
O kurwa ale meczycho. Zdecydowanie mecz tych mistrzost.
26 cze 2021 | 23:40
0
Te mistrzostwa Europy działają bardzo negatywnie na moje konto bankowe
0
Po tym spotkaniu nie można powiedzieć że są faworytami.. męczarnia przez 90 minut.. dogrywka pokazała że Włosi byli mocniejsi, ale nieznacznie. Mimo wszystko... Forza Italia!!!
26 cze 2021 | 23:36
Zdecydowanie najgorszy mecz Włochów i to nie tylko na tym turnieju,ale od dawien dawna.Dzisiaj byli mega nieskuteczni,nie potrafili kończyć akcji,grali jak nie oni.Z dzisiejszego meczu muszą wyciągnąć wnioski,bo z Belgią/Portugalią mogą nie mieć tyle szczęścia.Wielkie brawa dla Austrii za świetny opór i walkę do samego końca.
Pan trener Mancini totalny szef,jego zmiany ostatecznie wygrały ten mecz.
0
Podsumowując myślę,że ten kubeł zimnej wody dobrze zrobi Włochom i wyciągna oni wnioski z tego meczu.
Jeśli Portugalia przejdzie Belgów to Portugalia przejdzie Włochów
0
Jeśli Portugalia przejdzie Belgów to Portugalia przejdzie też Włochów
27 cze 2021 | 00:08
0
Ot, taki mecz. A nie był w ok. 70-80% pod kontrolą Włoch?
0
Mecz pełen walki. Takie lubię najbardziej.
0
Piękne widowisko dużo strzałów to lubi widz.
0
Brawo dla Austrii, coś czuję, że Włosi jeśli tak zagrają z Belgią lub Portugalią to pożegnają się z turniejem
0
Włosi dzisiaj byli nie do poznania. Zawsze ofensywnie nastawieni pewni w obronie ale Austira potrafiła im narzucić twarde warunki.
Ale Santos tak samo może ustawić Portugalię, a wiadomo, że Portugalia to półka wyżej i mają Ronaldo
0
Ale Santos tak samo może ustawić Portugalię, a wiadomo, że Portugalia to półka wyżej i mają Ronaldo. Jeśli oczywiście przejdą Belgów bo coś mi się wydaje, że Włosi by kontrowali Belgów
0
Dramatyczny mecz. Nie myślałem, że Austria może się tak postawić Włochom. A jeśli Włosi chcą poważnie myśleć o dalszej grze to niech nie wystawiają od początku tego samolubnego qrdupla Verrattiego, który gra tylko pod siebie, domaga się każdej piłki i ma pretensje o wszystko, gdy nie dostaje podań. Piłkarzem jest może i świetnym, ale psuje misterny plan Manciniego. Od początku powinni za to zagrać Chiesa i Locatelli, a nie trzeba by było dogrywki.
26 cze 2021 | 23:48
0
Mecz materiał szkoleniowy dla naszych kopaczy jak sie gra z mocniejszym rywalem, postawili się Austriacy bardzo solidnie
27 cze 2021 | 00:00
0
A co? Z Hiszpanami nic nie pokazali? Przecież też się postawili i zagrali bardzo dobry mecz.
27 cze 2021 | 10:28
0
Dobrze, tylko zobacz jaką jakość piłkarską mieli Austriacy w tym meczu nie mówiąc już o kulturze gry, rozegrania i zorganizowaniu to się oglądało bardzo dobrze. Nie ma co porównywać tego co pokazali Polacy w meczu w Hiszpanią, tam jedynie grali ma dużym zaangażowaniu i agresji ale piłką grali piach straszliwy i nie ma co zakrzywiać rzeczywistości że było inaczej
Za to cwaniakowanie, za to co zrobił pajac Jorginho - szczerze kibicowałem Austriakom. I szczere gratulacje, bo pokazali serducho. A Włosi mam nadzieje, że w następnej fazie Arivederci
0
Za to cwaniakowanie, za to co zrobił pajac Jorginho - szczerze kibicowałem Austriakom. I szczere gratulacje, bo pokazali serducho. A Włosi mam nadzieje, że w następnej fazie Arrivederci
0
Faktycznie Jorginho na pewno nie będzie kandydatem do gracza fair play. Nawet sędzia miał do niego wąty :D
0
A później spoglądasz jak nasi grali, i się zastanawiasz, jaką my dyscyplinę sportu uprawiamy? 120 min wszyscy zmotywowani, serducho zostawiają, biegają jak szaleni. Nasze gwiazdory zmęczone, wystraszone i zagubione jak te barany na łące.
26 cze 2021 | 23:43
0
Zwłaszcza Płacheta który grał kilkadziesiąt minut
27 cze 2021 | 00:25
0
Jakie nasze gwiazdy? Przecież my mamy słabszą ligę niż Austriacy. Gracze z Austrii grają w lepszych klubach niż Polacy. U nas trener nie ma w czym wybierać. Wyjąc Lewandowskiego, Zielińskiego, Szczęsnego i mamy graczy grających w słabych klubach.
0
Włosi dzisiaj jak nie włosi. W ofensywie niby sobie coś tworzyli ale to nie było to co pokazywali w fazie grupowej. No i brawa dla Austrii. To sie nazywa walka do samego końca
0
Za takie mecze kochamy euro! Włosi niespodziewana nerwówka, ale liczy się awans! BRAWO! FORZA ITALIA!!!!
27 cze 2021 | 04:54
0
Po oglądnięciu tych 2 meczy właściwie cieszę się że nie ma tam nas Polaków. My NIE pasujemy do tej fazy rozgrywek.
My z tą swoją dziurawą obroną, nieporadnością na skrzydłach i bramkarzem kaleką, który zawalił nam każdy turniej. Może zawalił to duże słowo, ale cegiełkę w porażkach ma.
27 cze 2021 | 03:45