Włosi złamali Austrię dopiero w dogrywce! Faworyt najadł się strachu [WIDEO]

Reprezentacja Włoch awansowała do ćwierćfinału mistrzostw Europy. Drużyna Roberto Manciniego wygrała po dogrywce z Austrią 2:1.
Początek meczu był zaskakujący. Inicjatywę przejęli Austriacy, którzy długo utrzymywali się przy piłce i rozgrywali ją na połowie Włochów. Ci szukali okazji do kontrataku.
Pierwszy groźny wyprowadzili w 14. minucie, gdy na bramkę Bachmanna ruszył Insigne. Jego strzał był jednak kiepski. Austriacki bramkarz pewnie złapał piłkę.
Dwie minuty później Bachmann bronił już intuicyjnie - nogą odbił piłkę po strzale Barelli z dystansu.
Najbliżej zdobycia bramki był jednak Ciro Immobile, który oddał zaskakujący strzał z dystansu. Piłka zatrzymała się na słupku. Zobaczycie to TUTAJ.
Austriacy mieli świetną okazję krótko po rozpoczęciu drugiej połowy. Z rzutu wolnego z 18 metrów strzelał Alaba, ale piłka poleciała nad poprzeczką.
Włosi nie mieli pomysłu na rozmontowanie obrony rywali. Austriacy z kolei grali odważniej. Niewiele brakowało, a dałoby to efekt w 65. minucie, gdy piłkę do bramki wbił Arnautović. Szerzej o sytuacji piszemy TUTAJ.
Żadna z drużyn nie potrafiła strzelić gola, więc konieczna okazała się dogrywka. W niej kluczowi byli zmiennicy wpuszczeni na boisko przez Manciniego.
Włosi od razu przyspieszyli. W 94. minucie świetnie w pole karne piłkę wrzucił Spinazzola, Chiesa wymanewrował Laimera i mocnym strzałem nie dał szans Bachmannowi.
Niewiele brakowało, a w 104. minucie byłoby 2:0. Świetnie z rzutu wolnego przymierzył Insigne, ale Bachmann zdołał sparować piłkę na rzut rożny.
Co nie udało się piłkarzowi Napoli, po chwili zrobił Pessina. Po dośrodkowaniu w pole karne piłkę zgrał Acerbi, a gracz Atalanty potężnym strzałem podwyższył prowadzenie swojego zespołu.
Austriacy dzielnie walczyli. Blisko gola w 111. minucie Sabitzer, który w jednej akcji zmarnował dwie dogodne okazje. Za pierwszym razem skiksował, a po chwili z kilku metrów kopnął obok bramki.
Kontaktowego gola Austria strzeliła w 114. minucie. Po rzucie rożnym w bardzo trudnej sytuacji główkował Kalajdzić - uderzał piłkę blisko murawy, będąc poza światłem bramki. Mimo tego wcisnął ją do siatki. Zobaczycie to TUTAJ.
Napór Austriaków nie słabł, ale nie dał wyrównania. W kolejnej rundzie Włosi zmierzą się ze zwycięzcą meczu Belgia - Portugalia.
Marcin Karbowski26 Jun 2021 · 23:33