Włoskie media chwalą Krzysztofa Piątka. Wysokie noty dla Polaka

Insidefoto
Krzysztof Piątek zdobył swojego upragnionego gola w Serie A. Włoskie media oceniły występ Polaka w spotkaniu z Empoli.
Napastnik czekał na trafienie na boiskach włoskiej ekstraklasy od 5 listopada. W starciu z Empoli (1:2) pojawił się na boisku na początku drugiej połowy i w końcówce spotkania strzelił gola. Była to jego czwarta bramka w rozgrywkach.
Z gola Piątka był bardzo zadowolony Paulo Sousa. Szkoleniowiec Salernitany nie krył swojej radości z przełamania polskiego napastnika. Jego wypowiedź możecie zobaczyć TUTAJ.
Ciepło o 27-latku napisali włoscy dziennikarze, którzy wysoko ocenili jego grę.
- Mało i źle wykorzystywany przez zespół, ale był gotowy na pierwszą szansę, jaka mu się nadarzyła i strzelił gola - czytamy w "calciomercato.com". Polak otrzymał notę 6,5 (skala 1-10).
Polak dostał "siódemkę" od "footballnews24.it". - Empoli - Salernitana 2:1, dominacja Niebieskich: Piątek to za mało - tak zatytułowali relację z tego spotkania dziennikarze serwisu. - Kilka minut przed końcem meczu Piątek otwiera wynik, strzelając gola na 1:2 - piszą w opisie.
- Po sześciu miesiącach przerwy znowu znalazł sposób na zdobycie gola. Zrobił to świetnym strzałem z ostrego kąta - czytamy w "tuttomercatoweb.com". Snajper został oceniony na 6,5, co było najwyższą notą w zespole.
Włoski Eurosport również uznał, że Polak był najlepszy w Salernitanie, przyznając mu notę 7. - Odnajduje drogę do bramki, popisując się perfekcyjną koordynacją. Tajemnicza wskazówka, jeśli chodzi o zrozumienie jego prawdziwego poziomu technicznego - czytamy.
Do końca sezonu Salernitana rozegra cztery spotkania. Dla Piątka mogą to być ostatnie tygodnie w Serie A - Polak po zakończeniu sezonu ma wrócić do Herthy. Więcej pisaliśmy o tym TUTAJ.
Damian Król09 May 2023 · 09:52
Źródło: Eurosport, calciomercato.com, tuttomercatoweb.com