Media zachwycają się Milikiem. "To mąż opatrznościowy Napoli!", "Magia a'la Maradona"

Anton_Ivanov / shutterstock.com
Włoskie media są zachwycone występem Arkadiusza Milika przeciwko Cagliari. Włoska redakcja Eurosportu nazwała go "mężem opatrznościowym Napoli".
Polski napastnik był bohaterem swojej drużyny - w doliczonym czasie drugiej połowy strzelił pięknego gola z rzutu wolnego na wagę zwycięstwa 1:0. Dzięki temu Napoli wciąż ma osiem punktów straty do prowadzącego w lidze Juventusu.
Eurosport ocenił Milika na 7,5 (skala 1-10). To najwyższa nota w całej drużynie. - Z każdą minutą coraz lepszy. Jego gol z rzutu wolnego to rzadkiego piękna klejnot. To mąż opatrznościowy Napoli! - skomentowała redakcja.
Podobnie reprezentanta Polski ocenił portal TuttoNapoli. - Nie został znokautowany przez niesprawiedliwą krytykę po mecz z Liverpolem. Jego znaczenie dla drużyny jest coraz większe - napisano w uzasadnieniu.
24-letniego snajpera chwali też portal Tuttomercatoweb.com, które oceniło go na 8. - Perła z rzutu wolnego - czytamy o jego strzale.
Także "8" Milikowi przyznała włoska edycja Fox Sports. - Idealny strzał z rzutu wolnego. Dzięki takiemu napastnikowi Napoli może wciąż marzyć o wygraniu ligi - czytamy w komentarzu.
"La Gazzetta dello Sport" poświęciła Milikowi sporo miejsca w meczowej relacji. - Jego magiczny strzał z rzutu wolnego w doliczonym czasie meczu dał zwycięstwo Napoli. Polak strzelił czwartego gola w trzech ostatnich kolejkach. Częściowo odkupił winy po meczu z Liverpoolem - uważa dziennik.
"Corriere dello Sport" pisząc o Miliku nawiązuje nawet do Diego Maradony - tytuł na pierwszej stronie to zbitka "MaraMilik". - To była magia a'la Diego Maradona - można przeczytać w dzienniku.
Kamil Kaczmarek17 Dec 2018 · 07:50
Źródło: eurosport.it, La Gazzetta dello Sport, TuttoNapoli, Tuttomercatoweb