Wojciech Szczęsny uratował Juventus! Znakomite parady Polaka w półfinale Ligi Europy [WIDEO]

Włoski Juventus w czwartkowy wieczór mierzył się na wyjeździe z Sevillą w meczu 1/2 finału Ligi Europy. W pierwszej połowie znakomitymi interwencjami popisał się Wojciech Szczęsny.
Polski golkiper w większości spotkań "Starej Damy" był pewnym punktem zespołu. Nie mogło więc dziwić, że znalazł się w wyjściowej jedenastce na mecz o finał Ligi Europy.
Dla Juventusu może być to najbezpieczniejsza opcja na kwalifikację do kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Zespołowi wciąż grozi bowiem kara odjęcia dziewięciu punktów w Serie A za nieprawidłowości finansowe.
W pierwszym meczu z Sevillą padł remis 1:1. "Bianconeri" przez większość spotkania przegrywali przed własną publicznością, a przed porażką uratował ich gol Gattiego, który padł w 97. minucie.
W rewanżu w stolicy Andaluzji także to Sevilla była początkowo stroną przeważającą. Gdyby nie Szczęsny, Juventus z pewnością przegrywałby z Hiszpanami po pierwszych dwóch kwadransach.
W 24. minucie obrońcy "Starej Damy" zupełnie odpuścili bowiem krycie Lucasa Ocamposa w polu karnym. Argentyńczyk był bardzo bliski tego, aby wpisać się na listę strzelców.
Juventus uchroniła jedynie fenomenalna interwencja Szczęsnego. Polak wygarnął futbolówkę praktycznie z samej linii bramkowej. Po całej akcji nie krył wściekłości na kolegów z defensywy.
Później Polak raz jeszcze wykazał się znakomitą interwencją. Tym razem szczęścia z dystansu próbował Acuna, a reprezentant Polski wyciągnął się jak długi, przenosząc piłkę nad poprzeczką.
Ostatecznie Sevilla wygrała cały mecz po dogrywce 2:1 i to Hiszpanie awansowali do finału Ligi Europy. Więcej na temat całego spotkania możecie przeczytać TUTAJ.